Обрання Івана Деньковича народним депутатом вивільнило відразу дві вакансії: заступника голови Львівської облради та голови фракції БЮТ в облраді. Хто займе ці посади, вірогідно, вирішаться вже до 30 жовтня – дати проведення чергової сесії Львівської облради.

Іван Денькович порекомендував своїм однопартійцям обрати на обидві посади Людмилу Козак. Його вибір був цілком прогнозованим. Адже Івана Деньковича та Людмилу Козак пов’язують довгі роки спільної роботи в освітній галузі. Свого часу саме Денькович запросив Козак на партійну роботу і довірив їй посаду заступника голови ЛОО БЮТ з організаційних питань. Під час останніх виборів Людмила Козак також була призначена на посаду заступника голови обласного виборчого штабу БЮТ, тобто Деньковича. Отож без перебільшення можна стверджувати, що саме Людмилі Козак Іван Денькович довіряє найбільше, а тому залишивши на неї облраду, він може бути спокійним з цей напрям роботи.

Здається, депутати-бютівці не мають серйозних персональних претензій по кандидатурі Людмили Козак. Але частина членів фракції не погоджуються з тим, щоб обидві вакантні посади знову посідала одна людина. З їхньої точки зору розведення двох керівних посад і призначення на них двох людей свідчитиме про наявність демократії у внутріпартійному житті. На свою користь вони наводили і ще один безперечний аргумент. Адже за останні роки в рядах фракції і партії зібралося немало людей, які пройшли через серйозні політичні випробування, а тому їм варто дати можливість кадрового зростання.

Список «бувалих» може відкрити хоча б екс-голова Львівської облради Михайло Сендак. Ми, звичайно, переконані, що Михайло Дмитрович не покине свою нинішню посаду заради  крісла заступника облради. Та й посада керівника фракції для нього зараз не є актуальною. Хіба би у Києві щось не так склалося і ЮВТ знову знадобився «борець і бунтар» на чолі БЮТівської фракції у Львівській облраді з перспективою перевороту і захоплення влади в ній.

Другим, з огляду на попередні заслуги, йде Ігор Держо, який вже працював на посаді заступника голови Львівської облради, а також на посаді заступника голови Львівської ОДА. Його претензії є тим вагомішими, що Держко сьогодні обіймає посаду одного із заступників голови фракції, а перед тим певний час був головою фракції БЮТ. Ігор Держко – політик, інтелектуал і елоквент. Більш того, він, мабуть, є єдиним депутатом облради, який розуміє значення слова «елоквент». Але п. Держкові часто закидають, що він нехтує рутинною партійною та депутатською роботою. Зрозуміло, що Держка цікавить передусім посада заступника голови облради, а посадою лідера фракції він може й поділитися з тим, хто підтримає його кандидатуру на заступника.

Підвищити свій статус в облраді не проти й інші депутати БЮТівці з числа «молодих». Зокрема, на понеділковому засіданні фракції на одну з цих посад була запропонована кандидатура Ярослава Дубневича – неформального лідера ГО «Крок». Віддамо належне Дубневичу – він досить активно займається депутатською діяльністю, посідає посаду заступника голови фракції з економічних питань, а отже має всі формальні підстави, аби розглядатися як потенційний кандидат. Дубневич має близько 10 «штиків» у облраді. Цього навряд чи вистачить, щоб самому зайняти одну із вакантних посад, але цілком достатньо, щоб вплинути на боротьбу за них. Але проти кандидатури Дубневича є те, що ГО «Крок» категорично не сприймають у центральному офісі БЮТу.

Ми назвали лише чотири кандидатури, хоча їх, насправді є більше. До цього переліку можна додати також всіх обласних депутатів-бюівців, які потрапили до списку кандидатів у нардепи.

Але … Маємо великий сумнів щодо того, що заміна вакансій відбуватиметься в рамках демократичних процедур. Багато хто ще пам’ятає, як свого часу Тимошенко своїм розпорядженням призначила голів партійних організацій на посади голів фракцій відповідних рад. До речі, фракція БЮТ у Львівській міській раді до цього часу з невідомих для нас причин не виконала розпорядження партійного лідера. Враховуючи, що Львівська область має стратегічне значення для БЮТ, питання того, хто займе посаду заступника голови облради і очолить партійну фракцію в раді, а також буде це одна чи дві людини, скоріше за все, вирішуватиметься на рівні центрального керівництва. Ну а далі … справа техніки і процедури.