Про це вона сказала на брифінгу, передає кореспондент «Вголосу».

«Тому велике прохання до львів’ян: ми повинні потрохи, маленькими сумами звикати до цього податку, – додала вона. – Ми всі мали одностайну думку, що хочемо жити по-європейськи, тому й податки маємо сплачувати такі, як у всьому цивілізованому світі. Це є правильно, це є складно, але ми маємо цього прагнути і вчитися».

Водночас Ірина Кулинич визнала, що в Європі податок на нерухомість є мудрішим: «У європейських містах, я вважаю, цей закон є мудріший, бо там податок береться не від загальної площі, а від вартості нерухомості. Об’єкт може бути маленької площі, але мати велику ціну. Наприклад, цей об’єкт може бути в історичній частині міста чи це якийсь великий палац на окраїні міста. Можливо, наші законодавці це врахують і внесуть відповідні зміни до закону».

Щоправда, наразі у Львівській міській раді не можуть спрогнозувати, скільки бюджет отримає від податку на нерухомість. Торік, коли стягували так званий «податок на розкіш», коли оподатковували квартири більші за 120 м кв. і будинки поза 250 м кв., до бюджету надійшло близько 800 тис. грн. Цього року за житлову нерухомість львів’яни платитимуть за тими ж ставками, за новими вони сплачуватимуть уже з 2016 року.

У 2015 році, за словами Ірини Кулинич, за попередніми розрахунками, до бюджету від податку на нерухомість може надійти близько 3 млн грн, але це вже разом із комерційною нерухомістю.

Нагадаємо, депутати Львівської міської ради ухвалили положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відповідно до цієї ухвали, податком на нерухомість у Львові обкладатимуть квартири, загальна площа яких є понад 80 м кв., і будинки загальною площею більш ніж 160 м кв. У разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їхніх часток, надають пільгу на 200 кв. метрів. Тобто власник сплачуватиме за метри квадратні, які перевищують цю пільгу.