Як повідомив Андріян Гутник, він та голова юридичного управління Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Махніцький, як члени Асоціації Українських Правників Америки отримали листа від координаційної ради з питань захисту української мови.

«Координаційна рада Асоціації Українських Правників Америки з питань захисту української мови при Київському «Меморіалі» ініціювала відкритий лист трьох відомих науковців НУ «Києво-Могилянська академія», який за дорученням 72 інститутів громадянського суспільства направлений Президентові України В. Януковичу із закликом ужити всіх заходів, щоб законопроект «Про засади державної мовної політики», який розколює Україну і зазіхає на її конституційний лад, був знятий із розгляду.

Москва розуміє, що остаточно поглинути Україну можна лише після духовної капітуляції українців, переписування історії, знищення української мови. Антиукраїнський Закон, що прийняли з грубим порушенням процедури голосування, провокує суспільне протистояння та посилює ризики політичного розколу України. Всеукраїнське об’єднання «Свобода» виступило ініціатором опору та мобілізувало українців проявити людську гідність, згуртовано, всією громадою, чинити опір, проводити акції протесту. Сьогодні кожен свідомий українець повинен виступити проти русифікованих зрадників, висловлювати свою незгоду з законопроектом», – зазначив депутат.

Українсько-Американська Асоціація Юристів є національною асоціацією, яка була створена в 1977 році, членами якої є американські судді, адвокати і студенти юридичних факультетів США українського походження, і ті американські адвокати, які проявляють інтерес до українських справ. Ця організація передбачає тісну співпрацю Америки з Україною.