Львів та Нові Сад є містами-партнерами з 2005 року і з того часу були визначені основні напрямки розвитку співпраці, згідно підписаної угоди.

Під час поїздки депутати ЛМР обговорили ряд важливих питань, серед яких питання про встановлення пам’ятника Т. Шевченку, підтримання українських національних меншин у місті Нові Сад, питання транспортного сполучення тощо.

Детальніше про поїздку розповідає депутат ЛМР, член делегації Роман Вороняк:
«Наша делегація відвідала місто Новий Сад, де зустрілись з мером міста, депутатами міської ради та керівниками фракцій. Під час зустрічі був також присутній і Посол України в Республіці Сербія, який теж взяв активну участь в обговоренні актуальних питань, що стосуються співпраці між нашими містами.

В основному ми обговорювали наші спільні плани на подальшу співпрацю. Зокрема торкнулись питання встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку. Це питання обговорюється вже протягом кількох років. Голова ради міста Нові Сад Александр Йовановіч пообіцяв нам, що вже восени мала б бути виділена земельна ділянка, для якої наші скульптори підготують проекти на розгляд».

На зустрічі також піднімалось питання українських національних меншин. Було приємно дізнатись, що для них є спеціально виділений час на радіо та телебаченні, де транслюються програми українською мовою. Також українською мовою випускається газета та дитячий журнал «Соловейко». Спільними зусиллями ми вирішили видати підручник для українських шкіл у місті Нові Сад. Ми взяли всі потрібні матеріали на електроносіях, щоб у Львові організувати друк цих підручників.

Крім того, зараз розпочинається щорічний фестиваль української національної меншини у місті Нові Сад «Калина». Це не лише хорові та танцювальні виступи, а й конкурси із особливостей української кухні, вишиванок, скульптури тощо. Це фестиваль про все, що пов’язане з Україною і на нього, крім сербів, збирається близько 2,5 тисяч українців. Щорічно на фестиваль «Калина» їздить ансамбль або зі Львова, або з Тернополя. Минулого року там виступав львівський ансамбль «Верховина» з Дрогобича. Цього року черга Тернополя.

Також, під час зустрічі депутат Львівської міської ради Василь Попович підняв питання про впровадження маршруту Київ-Белград-Нові Сад. Проте зараз це питання на стадії обговорення, оскільки немає міжнародної угоди про пасажирські перевезення між Україною та Сербією. Передбачається, що питання пасажирських перевезень вирішиться наступного року.

«Загалом ця подорож була дуже корисною для нас. Ми обговорили багато гуманітарних, культурних проектів. І сподіваємось, що в майбутньому ми будемо ще більше розвивати наші побратимські зв’язки. Ми запросили на серпень делегацію з міста Нові Сад до Львова відвідати наші історичні місця та побачити українські традиції під час святкування Дня Незалежності України. А восени планується наступна подорож, де головним буде питання встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку», - зазначив Роман Вороняк.