Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Зокрема, депутати проголосували за ухвалу «Про заміну ТзОВ «Доля» орендованих приміщень». Відповідно до цього документа, ТзОВ «Доля» надали для офісу в оренду терміном на 2 роки 364 дні нежитлові приміщення на вул. Дністерській, 16, загальною площею 599,8 кв. м. Натомість ТзОВ «Доля» у п’ятиденний термін з дня укладення договору оренди має здійснити передачу Львівському комунальному підприємству «Дністер» нежитлових приміщень загальною площею 1205,2 кв. м на вул. Дністерській, 25, згідно з актом приймання-передачі.

Голова фракції ВО «Свобода» Любомир Мельничук заявив, що фракція підтримує це рішення, однак пояснив: фактично в них немає іншого виходу, адже ТзОВ орендує приміщення дитсадка за рішенням суду. «Львівська міська рада замість того, щоб боротися з недобросовісним орендарем, не подає вчасно апеляційну скаргу, і рішення першої інстанції набуває чинності. Потім орендар вимагає як компенсацію інше приміщення. Чиновники допустили до цієї ситуації, це злочинна недбалість. Підозрюю, що тут замішана корупція. І тому я пропоную, щоб правоохоронні органи розібралися в цій справі, хто отримав «долю», – пояснив депутат.

Нагадаємо, з 2002 року ТзОВ «Доля» орендує у Львові приміщення дитсадка на вул. Дністерській, 25. 2012 року закінчився договір оренди, і, зважаючи на брак місць у дитсадках Львова і рішення Міносвіти про те, що всі 5-річки мають бути охоплені дошкільною освітою, постійна депутатська комісія відмовила фірмі в продовженні угоди. Однак, за дивних обставин, такий дозвіл їй підписала в. о. начальника управління освіти ЛМР Катерина Гороховська. На підставі цього рішення ТзОВ «Доля» звернулося до суду і через суд продовжило договір оренди на приміщення дитсадка. Як розповіла член комісії із питань комунального майна та власності Львівської міської ради, депутат Ірина Шалакавська, «зовсім випадково» юридичне управління ЛМР на два дні протермінувало термін подачі апеляції, тож рішення суду залишилося чинним. І впродовж двох років ані управління комунальної власності ЛМР, ані юридичне управління не робили жодних спроб, аби все-таки в судовому порядку домогтися вивільнення цього приміщення.

Тим часом 5 листопада 2014 р. депутатській комісії надійшов лист від ТзОВ «Доля», в якому фірма просить надати альтернативне приміщення, після чого вона звільнить дитсадок. «Спочатку вони хотіли отримати на обмін приміщення площею 1325 м кв. на вул. Калічій Горі, 5, у Львові. Згодом змінили свою думку і вже претендують на приміщення на вул. Дністерській, 16, з правом його подальшого викупу», – розповіла Ірина Шалаковська.

Як пояснив голова депутатської комісії із питань комунального майна та власності Роман Плахтій, комісія однозначно виступає за те, щоб у місті відновити дитячий садочок. Однак рішення про заміну приміщення має ухвалювати сесія Львівської міської ради. «На мою особисту думку, ця фірма мала б узяти на себе хоча б певні соціальні навантаження, наприклад, відновити територію дитсадка, перш ніж їй нададуть на заміну приміщення», – зазначив голова комісії комунального майна Роман Плахтій.

Водночас на засіданні спільної комісії за участю керівника управління комунальної власності ЛМР та представників комісії з питань комунального майна та власності Львівської міської ради було ухвалено рішення, що управління комунальної власності Львівської міської ради має підготувати проект ухвали про заміну приміщення орендарю, який займає будівлю дитсадка на вул. Дністерській, 25. Відтак сьогодні за цю заміну проголосували депутати.