Про це повідомила заступник директора департаменту соціального захисту населення ЛОДА Оксана Яковець сьогодні на прес-конференції «Як вдосконалюється робота соціальних служб Львівщини», інформує кореспондент Вголосу.

Оксана Яковець зазначила, що батьки львівських «дітей-мауглі» не зверталися до соціальних служб, а фахівці не мали права просто прийти та поінспектувати.

Більше того, за словами Яковець, діти були народжені в пологовому будинку – не в лісі, не в озері, тобто офіційно. Діти були народжені в структурі, яка видала довідку про народження, яка інформувала відповідний медичний заклад за місцем проживання батьків про те, що на їхній території є новонароджена дитина.

«Відповідно, лікувальна установа, педіатр чи відділення сімейної медицини повинні були взяти ситуацію під свій контроль та вести цих дітей так, як заведено. Знаємо, що до року часу дитина кожного місяця спостерігається в педіатра», – розповіла Оксана Яковець.

Заступник директора департаменту соціального захисту населення ЛОДА додала, що на якомусь етапі ситуація вийшла із-під контролю.

На її думку, можливо, є об’єктивні причини цього упущення, адже сім`я міняла місце проживання, а ця «інформація могла згубитися по дорозі».

«Тим не менше, часткової вини ніхто не знімає», – зазначила Оксана Яковець.

Також, за її словами, простежуються й певні опущення й в сфері освіти.

«Я не звинувачую своїх колег, а також не знімаю певної вини із управління соціального захисту», – відзначила Яковець.

На її думку, така ситуація має бути уроком для всіх – як структур органів виконавчої влади, так й для людей, які легковажать, які не виконують свої батьківські обов’язки.

Як писав Вголос, у Львові в брудній та занедбаній квартирі знайшли двох хлопчиків, яких у місті вже охрестили дітьми-мауглі. Братам було 14 та 6 років, але вони не вміли говорити, їсти, практично не рухалися. Горе-батьки роками не виводили їх на вулицю, не водили до школи. Попри те, що про існування дітей знали у поліклініці та у школі – хлопців не шукали.

6 липня батькам цих неповнолітніх оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ст. 166 КК України.

Водночас психолого-психіатрична експертиза встановила, що мати – неосудна, надалі до неї застосовуватимуть примусові заходи медичного характеру.

17 жовтня батька позбавили батьківських прав