11 квітня 2012 року, на прохання мешканців, енергетики встановили нову надійну основу-платформу на залізобетонній опорі у селі Ставки Яворівського району.

Гніздо знаходилось на старому дереві поблизу будинку мешканців села. Лелека, який цьогоріч прилетів до свого помешкання, не зміг оселитися у своєму гнізді: воно заросло гілками. А саме дерево, на якому гніздився лелека, становить небезпеку не лише для птаха, але й для людей – адже загрожує падінням на будинок.

Працівники ПАТ «Львівобленерго» перенесли рештки старого гнізда на металеву платформу, яку змонтували на  залізобетонну опору лінії електропередачі напругою 0,4 кВ, що знаходиться недалеко від старого гнізда. 

Встановлена платформа перебуває на висоті близько одного метра над проводами. Відтак нова «єврооселя» захищатиме лелек від ураження електричним струмом і не впливатиме на роботу електромереж. 

На проводи лінії електропередачі, яка знаходиться під  новою лелечою домівкою, накладені ізоляційні трубки, які захищатимуть проводи від лелечого посліду, а також оберігатимуть життя молодим лелечатам.

Нагадаємо, ПАТ «Львівобленерго» у співпраці із львівськими орнітологами бере участь у міжнародному соціальному проекті «Захист білого лелеки», перейнявши досвід реалізації цієї програмі від польських колег-енергетиків. 

З 2005 до 2012 року енергетики встановили понад 600 платформ під гнізда лелек на опорах ліній електропередачі у всіх районах Львівщини. 

На сьогодні у Яворівському районі встановлено 94 платформи під лелечі гнізда – це найбільша кількість серед інших районів Львівщини та України.