Львівська обласна організація Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) висловлює обурення щодо прийнятої Львівською міською радою ухвали, яка перетворює воїнів УГА на окупантів, і вимагає змінити надпис на Меморіалі польських військових поховань на такий, який би відповідав історичній справедливості та міжнаціональному порозумінню". Про це йдеться у заяві ЛОО СДПУ (О).

"13 червня 2005 року 66 депутатів Львівської міської ради, піддавшись політичному тиску з боку влади, вчинили зраду національних інтересів та української історії. Націонал-патріотична міська рада Львова, проголосувавши за пропозицію космополітичного за способом мислення Держсекретаря Президента України Олександра Зінченка, вчинила безпрецедентний в новітній історії України вчинок - визнала своїм рішенням воїнів Української Галицької Армії окупантами", - зазначено у заяві ЛОО СДПУ(О). ЛОО СДПУ (О) стверджує, що рішення Львівської міської ради стало закономірним результатом цинізму української зовнішньої політики нового часу: коштом української історії нова влада виконала свої зобов'язання, які вона дала під час "помаранчевих" подій.

"Нова влада постійно декларує, що запроваджує прозорість дій на усіх рівнях. Але про яку прозорість може йти мова, коли підписані Держсекретарем протоколи про відкриття польських військових поховань у Львові були недоступні для більшості депутатів Львівської міськради, коли на її депутатський корпус чинився безпрецедентний тиск з боку присутніх у залі народних депутатів, представників "адміністрації" Президента? Хочемо нагадати, що за минулого політичного режиму Львівська міська рада мала право на власну думку у цвинтарному питанні, ніколи не піддавалася такому тиску", - йдеться у заяві.

Як повідомляло агентство, 13 червня Львівська міськрада прийняла ухвалу про встановлення дати спільного відкриття Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та Польських військових поховань 1918-1920 років на території музею "Личаківський Цвинтар" (Цвинтар орлят) 24 червня 2005 року, запросивши до участі у церемонії відкриття Президента України Віктора Ющенка та Президента Республіки Польща Александра Кваснєвського. Рішенням міськради було затверджено напис на могилах польських воїнів: "Тут спочиває польський солдат, полеглий за Батьківщину".

Прес-тайм