У Львівській облраді назріває гучний скандал. Вчора з ініціативи депутата від БЮТ Ростислава Новоженця Львівська обласна рада звернулася до Президента України Віктора Ющенка з вимогою ініціювати звернення до суду про заборону Партії регіонів та КПУ.  Вимогу заборонити зазначені політичні сили облрада аргументувала тим, що саме з ініціативи представників цих партій недавно відбувся горезвісний з’їзд депутатів усіх рівнів у Сєвєродонецьку.

За дане звернення проголосували 64 депутати, а саме: БЮТ - 33 «за»; НСНУ - 2 «за», 14 не голосували; НРУ - 6 «за», 2 проти, 2 не голосували; «Свобода» - 8 «за», 1 не голосував; «Пора» - 8 «за», 1 не голосував; УНП - 2 «за», 7 не голосували; КУН - 5 «за»; ПППУ, ХДС - не голосували.

Сьогодні ж Ростислав Новоженець повідомив ЗМІ про те, що одразу ж після завершення роботи сесії облради, її голова Мирослав Сеник не обмежився критичними виступами щодо позиції тих депутатів, які підтримали звернення до президента, а почав здійснювати тиск на депутатів з вимогою відкликати свої голоси в його підтримку. Відразу відзначимо, що процедура «відкликання голосів» законодавством України не передбачена. Але якщо закон входить у суперечність з інтересами можновладців, тим гірше для закону. Закон – для бідних і сірих.

«Мирослав Сеник був страшенно зденервований результатами голосування, він одразу по завершенню сесії обізвав привселюдно «рухівців» і «кунівців» гівнюками. Я сам це чув. «Кунівці» і «рухівці» відіграли ключову роль при голосуванні, бо саме вони несподівано для даної ситуації віддали свої голоси на підтримку цього звернення», - повідомив Ростислав Новоженець.

Після такої «принципової» розмови вже зараз в секретаріат облради надійшли заяви від 9 чи 10 депутатів, у яких ті повідомляють керівництво про відкликання підписів. Таким чином, виходить, що за звернення проголосувало уже не 64 депутати із 120, а менше половини, і це ніби-то має означати, що це звернення не прийнято. Як кажуть діти, «то не щитається».

«До Сеника був викликаний Захарчишин, який як заступник згідно з роздруківкою, проголосував «за». І коли Захарчишин виходив з кабінету, я потиснув йому руку і сказав, що ціню його позицію. А мені Захарчишин каже: «А я «за» не голосував, я утримався, я буду писати про це заяву», - розповів Новоженець.

Отже, Захарчишин уже утримався. Порвав зі станом мужчин і просить вважати його політиком. Один принциповий депутат уже відомий. А як щодо інших «залізних флюгерів», хто вони? Вірогідно деякі з тих депутатів, яких просто у залі засідань обматюкав голова облради стали на «путь исправления».

Припускаємо також, що серед «відкликантів» є ті народні обранці, яких просто не було на вчорашній сесії, а їхніми картками голосували колеги. Але може у такому випадку варто переглянути результати не лише цього голосування? І взагалі, скільки можна терпіти ситуацію, коли депутати-багатоверстатники голосують за себе і «за того парня»? Може, Сенику вже варто вернутися з Хорватії і звернути увагу на те, що в залі присутніх значно менше депутатів, ніж він про це оголошує. Як бачимо, «спілкуватися латиною» зі своїми колегами наш голова облради уміє, може варто почати освоєння арифметики?

Що цікаво,  завтра ці г…-депутати, які сьогодні колективно порушують закон, будуть домагатися суворого дотримання законодавства у випадку з Пшевлоцьким, якого ніби-то звільнено незаконно.

І останнє: як дорослі мужчини можуть дозволити комусь кричати на себе, обзивати себе? І вони ще  ніби-то обурюються тим, що польський консул образив національну гідність? Що вони взагалі можуть знати про гідність людини, мужчини, українця?

Продовження теми

Голова Львівської облради Сеник вибачився за те, що назвав депутатів «гівнюками»

9 депутатів Львівської облради відкликали свої голоси «за» заборону КПУ і Партії регіонів