Про це інформує кореспондент Вголосу.

Організаторами акції виступила громадська організація вкладників та клієнтів банку «Форум», яка ставить за мету захистити інтереси вкладників та клієнтів банку, долучитись до розробки шляхів та способів відновлення платоспроможності банку, контролювати їх реалізацію.

Представник бізнесу, що є клієнтом банку «Форум» (юридична особа), Тетяна Мазур заявила, що учасники мітингу, а це здебільшого фізичні особи, що мають депозити у банку «Форум», працівники фірм, які отримують через банк зарплатню, звертаються до Нацбанку із закликом врятувати ситуацію, допомогти банку з рефінансуванням. В гіршому випадку, на думку Тетяни Мазур, ліквідація такого крупного банку, в якому з 14-го березня введено тимчасову адміністрацію (заморожені рахунки усіх підприємств та вкладників) на три місяці, може призвести до краху фінансової системи України.

Серед основних вимог мітингувальників, які пропонують включити представників ініціативної групи до комісії з порятунку банку:
1. Припинити процес штучного знищення ПАО «Банк Форум», що пов'язаний з перерозподілом фінансових потоків в країні, підставою для якого стали політичні події останніх місяців.
2. Відновити рефінансування банківської системи, мотивуючись не політичними симпатіями, а демократичними принципами рівності перед законом.
3. Забезпечити прозорість діяльності Національного Банку України шляхом оприлюднення інформації про рефінансування комерційних банків.
4. В цілях відновлення повноцінної діяльності та репутації  ПАО «Банк Форум» залучити державу в ролі  інвестора, що дозволить банку в повному об’ємі  виконати зобов’язання перед своїми клієнтами.

Учасники мітингу наводили приклади, коли у 2008 році держава та інвестори врятували від банкрутства великі банки «Надра» та «Родовід». Нинішній власник «Форуму» нардеп Вадим Новинський, який придбав банк два роки тому, звертається до Нацбанку з проханням рефінансувати банк. Однак паніка серед вкладників, які достроково почали забирати депозити, виявилася сильнішою від допомоги Нацбанку. Нині банк «Форум» терміново потребує оздоровлення. І якщо фізичні особи, велика частина з яких проживає на Сході України, ще отримають через Фонд гарантування свої кошти у розмірі до 200 тис. грн., то юридичні особи фактично втратять усі свої кошти, а це банкрутство підприємств, їх закриття і втрата робочих місць, збільшення соціальної напруги в суспільстві.

Представник фізичних осіб-вкладників банку «Форум» закликав бути активними і відстежувати ситуацію довкола банку, щоб у будь-яку мить підтримати мирні акції, що скеровані на позитивне вирішення проблеми банку та його оздоровлення.

З критикою недобросовісних позичальників виступила заступник начальника управління Нацбанку у Львівській області Марія Воробець, заявивши, що напрацьовується план дій з виходу із критичної ситуації, план оздоровлення банку «Форум».

Стало відомо також про те, що два дні тому відбулась зустріч ініціативної групи з головним акціонером банку «Форум» і «Смарт-Холдингу» Вадимом Новинським, котрий сказав:  «Я несу особисту відповідальність за кожну гривню вкладників і клієнтів банку «Форум».