Львівський обком КПУ звернувся до генерального прокурора Святослава Піскуна з проханням вжити заходи і примусити обласну та міську владу Львова виконувати закон „Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 рр.” та указу президента „Про відзначення 60-річчя перемоги та пам’ятних подій Великій Вітчизняній війні”, а також ряду інших законів. Про це йдеться у заяві ЛОК КПУ на ім’я генерального прокурора С.Піскуна.текст якої є у розпорядженні „Вголосу”.
ЛОК КПУ вважає, що Львівська ОДА порушила закон, створивши робочу групу на чолі з головою Львівської ОДА Петром Олійником щодо переробки солдатського меморіалу „Марсове поле” у Львові в пантеон Невідомого вояки за волю України „Від козаччини до УПА”.
Львівські комуністи вважають, що Львівська міська рада також порушили закон, прийнявши свого часу ухвалу № 935 „Про реконструкцію монументу по вулиці Стрийській, де 2–м пунктом зазначено: „Включити вказаний об’єкт до меморіального комплексу „Борцям за волю України”, який складатиметься, крім того, з монументальної композиції по вулиці Вітовського та „Алеї Героїв”.
Комуністи також вимагають, що міська та обласна влада відновила бронзові таблички, бронзові вінки з зірками, бронзові вази, бронзові елементи родів військ, які були вкрадені і знищені з солдатських меморіалів у Львові.
Як зазначено у заяві, меморіальний військовий цвинтар „Пагорб слави” є пам’яткою національного значення з 1965 року. Територія „Пагорбу Слави” та солдатського меморіалу „Марсове поле” є складовою частиною історико-культурного заповідника „Личаківський цвинтар”, який занесений до державного реєстру нерухомих пам’яток України. Відповідно до закону України „Про охорону культурної спадщини”, якщо пам’ятник внесено до Державного реєстру, то „пам’ятку, її частини та елементи забороняється змінювати, змінювати призначення, робити написи, позначки на ній, на її території та в її охоронній зоні без дозволу Кабміну або відповідного органу культурної спадщини”.
Відповідно до закону „Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні” центральні та місцеві органи влади, органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за облік та збереження пам’яток Великої Вітчизняної війни, розміщених на їх територіях.