Львівський обласний штаб Петра Симоненка має намір у Львівському обласному апеляційному суді оскаржити доручення голови Яворівської райдержадміністрації Миколи Довби, яким за Пастернаком О.М. закріплено виборчу дільницю № 185 124 виборчого округу с. Дубровиця з метою якісної організації підготовки виборів 2004 року і на підставі якої останній сьогодні перебував на цій дільниці і втручався у виборчій процес. Про це „Контекст-медіа” повідомив керівник штабу Олександр Калинюк.
Олександра Калинюк зазначив, що цим дорученням, голова Яворівської РДА порушив ч. 4 п. 20 Закону України про вибори президента України, котра забороняє втручання органів державної влади місцевого самоврядування в виборчий процес.
„У даному випадку Яворівські райдержадміністрація закріпила своїм розпорядженням і видала доручення на 109 дільниць в Яворівському районі своїм підвладним. Ми подали до ТВК 124, вона відмовила нам, ми подали до суду, суд відмовив нам і ми зараз подали апеляцію до обласного суду”, ― зазначив Олександр Калинюк.
„Закон забороняє втручання органів державної влади місцевого самоврядування у передвиборчий процес, у тому числі і сприяти йому, а вони пишуть, що вони мають сприяти виборчому процесу”.― наголосив Олександр Калинюк. Робоча ж група — це одна справа, а друге діло, що вони вмішуються. Робоча група може бути створена й на те, що потрібно здати метал або там дерево для того, щоб здати кабінки. Але це різні речі. А в даному випадку вони зовсім інше роблять. І стаття 159 Кримінального кодексу передбачає кримінальну відповідальність за те, що сторонні втручаються у виборчій процес”.
Олександр Калинюк передав текст даного доручення: „Доручення голови райдержадміністрації від11 жовтня. На виконання Закону України „Про вибори Президента України” від 18 березня 2004 року відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 2 серпня 2004 року №424 „Про роботу групу райдержадміністрації зі сприяння проведення виборів Президента України у 2004 році” з метою належної організації виборчого процесу у районі, зобов’язую забезпечити необхідні умови виборчого процесу під час підготовки голосування на виборах президента України. За вами Пастернак О.М. закріплено виборчу дільницю № 185 124 виборчого округу с. Дубровиця щодо якісної організації підготовки виборів 2004 року. Потижнево ( п’ятниця кожного тижня) подавати письмову інформацію про готовність дільниці до проведення виборів керівнику робочої групи райдержадміністрації зі сприяння проведення виборів президента України у 2004 році, першому заступнику голови райдержадміністрації С. Вінгераку. Микола Довба”.