Львівський обласний комітет Комуністичної партії України виступив проти переплавки в дзвін бюсту Леніна, знайденого нещодавно в прибудові храму Покрови Пресвятої Богородиці у Львові.

Про це йдеться у заяві ЛОК КПУ. „Заява, яку з приводу бюста зробив Канцлер Львівської архієпархії української Греко-Католицької Церкви, Митрофорний протоієрей, доктор Михайло Димид говорить про те, що це нічого спільного з ідеями християнства немає, які і з вірою в Бога. Така заява зайвий раз підкреслює, що УГКЦ не лише релігійна організацій, а і політична структура, яка втручається у політичне життя України”, ― сказано у заяві комуністів.

Львівські комуністи з цього приводу висловлюють „стурбованість, враховуючи той факт, що ця Церква керується з поза меж України”. „В.І. Ленін є символом епохи, яку пережила наша держава. Ця епоха в історії людства докорінно змінила світ. З великою шаною до В.І. Леніна відносяться мільйони людей не тільки в Україні і на території колишнього СРСР, а і в усьому світі. Про це говорять у всьому світі”, ― наголошено у заяві.

Львівський обком КПУ у зв’язку із наведеним звернувся до прокуратури, щоб остання встановила „яким чином цей бюст опинився в прибудові храму Покрови Пресвятої Богородиці, хто є власником цього бюсту і на якій підставі цим бюстом, як своєю власністю розпоряджається УГКЦ”. 30 травня агенція КАІ з посиланням на отця-салезіяна Євгена Небесняка повідомила, що бронзовий бюст Леніна, який знайшли в прибудові храму Покрови Пресвятої Богородиці у Львові, колишнього костелу Божої Матері Остробрамської, буде переплавлений у дзвін. Cпоруджений у 30-х роках XX ст., храм був на той час найбільшим у Львові.

Під час комуністичного режиму його перетворили на книгосховище. Очевидно, саме тоді сюди потрапив бюст вождя світового пролетаріату. 1989 року храм передали новоствореній греко-католицькйі громаді. Зараз тут працює згромадження отців салезіян візантійського обряду.