Як розповів голова ЛОО «Союз Чорнобиль України» Всеволод Смеречинський, прем‘єр-міністр Микола Азаров подав до Верховної ради законопроект № 7562, у якому «автори цинічно задекларували, що чорнобильці є найбільшим нещастям України, що вони через свої пільги роблять державу бідною».

Проте найбільш цинічним у цьому законі, за словами Всеволода Смеречинського, є намір взагалі позбавити чорнобильців відстоювати у судді свої права та соціальні гарантії.

«Ми категорично проти такого законопроекту! Нам і так нелегко живеться. В умовах постійного порушення наших прав, ми змушені з нею судитися. А це не так уже й просто: суди безпідставно затягують розгляд справ, а органи державної влади – Пенсійний Фонд і, особливо, Управління соціального захисту, перетворилися з наших опікунів на наших ворогів, не бажаючи виконувати рішення, прийняті судом на користь чорнобильців», - йдеться у зверненні, яке мітингувальники адресували голові ЛОДА Михайлові Цимбалюку.

Учасники мітингу вимагають від Михайла Цимбалюка, щоб він вимагав відкликати з Верховної Ради Закон «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» як такий, що не відповідає Конституції України. Також чорнобильці просять в голови ЛОДА взяти під особистий контроль безумовне виконання Головним управлінням Пенсійного фонду, Головним управлінням соціального захисту та відділом державної виконавчої служби Головного управління юстиції судових рішень за позовами чорнобильців.

Крім того, мітингувальники пропонують голові ЛОДА вирішити питання про призначення його заступника з питань соціальної політики, бо «немає з ким вирішувати нагальні питання чорнобильців».

«Сьогодні такі акції проходять у всіх обласних центрах України і біля ВРУ. Це тільки початок, а не закінчення. І ці наші протести мусять дати якісь результати. Через півтора місяця виповниться 25 років з дня аварії і такі пропозиції уряду – це вершина цинізму», - сказав Всеволод Смеречинський.

До мітингувальників виходи голова Львівської обласної ради Олег Панькевич. Однак, про що йшлося під час зустрічі невідомо.