Відповідну заяву виголосив голова ЛКО НРУ Андрій Корнат на засіданні сесії ЛОР сьогодні.

У заяві зокрема сказано: «Львівська крайова організація Народного Руху України глибоко занепокоєна недостатнім фінансовим забезпеченням галузі освіти у 2011 році, зокрема середніх загальноосвітніх закладів. На цей раз «реформаторські» ініціативи від Міністерства Табачника покликані створити серйозну напругу серед освітян. Цьогоріч у державному бюджеті на освіту передбачено на 3 млрд грн. менше ніж є потреба. Зменшення видатків на освіту на фоні збільшення фінансування прокуратури, а також відпочинку та лікування народних депутатів, разом з гвинтокрилом для Януковича, є мірилом сутності теперішньої неоколоніальної влади».

«Батькам та учням слід очікувати на нижчу якість викладання рідної та іноземної мов у зв’язку з відсутністю можливості здійснювати поділ класів на підгрупи. Одним з найгірших наслідків дій уряду буде суттєве зменшення груп продовженого дня, гуртків та секцій, що обернеться серйозними проблемами для батьків, котрі працюють, та збільшенням проявів девіантної поведінки серед учнівської молоді», - йдеться далі.

Лютнева ситуація зі скороченням авансових виплат освітянам області, на думку «рухівців», є початком постійних заборгованостей із заробітної плати, котрі насправді є провісниками процесу скорочення працівників середньої освіти.

«Відпустки за власний рахунок, невиплати замін уроків, неповне тижневе навантаження суттєво погіршать соціально-економічне становище учителів. Процесам звільнень педпрацівників сприятимуть, як зменшення навчальних годин, так і прийняте наприкінці 2010 року нове положення про атестацію вчителів», - наголошується у заяві.

Львівська крайова організація НРУ наголошує, що «готова підтримати акції непокори та страйки проти хибної та злочинної політики уряду Азарова та Міністерства Табачника скерованої на пониження рівня і якості середньої освіти».