Начальник Львівського міського управління МВС Михайло Курочка заявив про непричетність управління до протизаконних дій проти членів „Пори!”
Про це йшлося на сьогоднішньому круглому столі активістів „Пори” і керівництва ЛМУ УМВСУ у Львівській області.
Активісти ГК „Пора!” на круглому столі оприлюднили свою відкриту заяву до міністра внутрішніх справ України з приводу правопорушень, до яких як твердять активісти ГК „Пора!”, причетні працівники Львівського міського управління МВС України.
Громадська кампанія „Пора!” наводить факт обшуку 17 жовтня минулого року в офісі Студентського братства Львівщини, у своєму ж зверненні активісти стверджують, що ці обшуки проводились за усним наказом тодішнього начальника УМВСУ у Львівській області Олега Сала. А звинувачення в цьому активісти висувають Львівському міському управлінню МВС України.
Активісти ГК „Пора!” також сьогодні висловили своє незадоволення затягуванням розслідування кримінальних справ про побиття студентів біля академії мистецтв у Львові, нанесення тілесних ушкоджень одному із членів ГК „Пора!”, як він (член) стверджує людиною, яка після споєння злочину сіла у „міліцейський бобік”, використання фальшивого бюлетеня під час другого туру виборів президента України, підпалу урни з бюлетенями, знахідки трьох гранат у клубі-офісі ЛММГО „Студентське братство Львівської політехніки”.
Активісти ГК „Пора!” звинуватили Львівське міське управління МВС України у бездіяльності під час розслідування цих злочинів.
„Існують підстави вважати, що до вищевказаних правопорушень мають відношення працівники МВС: розслідування злочинів затягується або взагалі не проводиться, на свідків чиниться тиск”.
На ці звинувачення Михайло Курочка відповів, що під час другого туру виборів президента України 21 листопада у Львові було зафіксовано 19 правопорушень з кримінальними наслідками — 3 кримінальні справи щодо замінувань, 4 кримінальні справи щодо підпалу скриньок, 7 кримінальних справ щодо використання фальшивих бюлетенів та інші.
Щодо справи підкидання гармат, яка мала місце на вул. Глибокій у Львові, Михайло Курочка запевнив, що наразі порушена вже кримінальна справа, і запевнив всіх присутніх у тому, що жодного студента у цій справі не звинуватять.
„Жодної кримінальної справи відносно переслідування і утисків відносно студентів Львівською міською міліцією не було”, — запевнив на круглому столі Михайло Курочка.
Активісти ГК „Пора!” наполягають на створенні незалежної комісії по розслідуванні вищезгаданих злочинів, до складу якої вони запропонували ввести співробітників МВС, СБУ та Генеральної прокуратури, представників незалежних ЗМІ та члени правозахисних організацій. Михайло Курочка зазначив, що немає жодних заперечень з цього приводу. Ще пан Курочка закликав активістів „Пори!” до співпраці і чіткого висловлення своїх претензій саме до міського управління міліції Львова, а також порадив їм розібратися у різниці в повноваженнях міліції Львова та міліції області.
28 лютого громадська компанія "Пора!" організувала пікетування Львівського міського управління міліції.