Про це інформує львівський Євромайдан.

«Нечиста на руку людина, що працювала на Януковича, не має морального права надалі очолювати Львівську національну музичну академію», – вважають музиканти.

Створено ініціативну групу з викладачів та студентів ЛНАМ, яка планує найближчим часом провести акцію протесту з вимогою відставки Ігоря Пилатюка та обрання нового ректора.

«Завдяки виступу понад 170 львівських музикантів (http://goo.gl/Gj3JdU) удалося не допустити блюзнірства: Ігор Пилатюк не диригуватиме на концерті пам’яті Небесної Сотні», – відзначають активісти львівського Євромайдану .

Перед першим та другим турами виборів Президента України 2004 року Ігор Пилатюк був довіреною особою провладного кандидата Віктора Януковича. Згодом, коли почалась Помаранчева революція, публічно зрікся співпраці з Януковичем та демонстративно з’їздив на Майдан.

Проте, як запевняють члени ініціативної групи, його стрімка наукова кар’єра стала можливою саме завдяки сприянню влади, зокрема міністрів Юрія Богуцького та Михайла Кулиняка. Свою дисертацію ректор написав і захистив у рекордно короткий термін.

Учасники ініціативної групи закликають студентів і викладачів ЛНАМ подолати страх, який призвів до п’ятнадцятирічного панування Ігоря Пилатюка в академії, та долучитись до відкритого протесту проти ректора.

Також вони закликають ЗМІ звернути увагу на події в академії, зокрема на тиск, який Ігор Пилатюк чинить на студентів і співробітників.