У ніч із 6 на 7 червня у Любліні відбувся традиційний фестиваль "Ніч Культури", у якому взяли участь більше двадцяти митців та музикантів зі Львова. Львівське мистецтво для Любліна презентувало об’єднання "Дзиґа", яке у квітні організовувало проект "L²" (помноження культур Любліна та Львова).

Основною ідеєю візуальних творів львів’ян було "СКАНУВАННЯ" стосунків між природою та людиною. Кожен проект ілюстрував абсурдність втручання людини у природу з позицій "начальника".

Фантасмагоричні інсталяції та перформанси розгорнулися у Саському парку.

Інсталяція ВЛОДКАУФМАНА "Сканування.Час" демонструвала стільці, крізь які проросли дерева. "Сканування.Простір" – інсталяція Олексія Хорошка та Сергія Петлюка – звертала увагу на наполовину врослі в землю синтетичні торби, які вночі підсвічувались. Мирослав Вайда в інсталяції "Сканування.Дух" розмістив на деревах пластмасові фігурки Богородиці китайського виробництва, які різко контрастували з іншими матеріалами інсталяції – сіном, рослинами, гілками, тощо.

Найгострішу реакцію викликав перформанс Володимира Топія "Чистий ангел або повернення Ікара", у якому митець, натягнувши крила, повзав у багнюці та влаштував у річці посеред парку символічне змивання бруду.

Музичний десант зі Львова виявився не менш потужним. Дуже якісний інтелектуальний і водночас енергетичний сет дали львівські діджеї та віджеї із формації "RESTart". Вони цілу ніч немов на одному диханні мікшували зображення та звуки у альтернативному клубі "BEGEMOT". У виступі хлопці поєднали діповий tech-dubstep, ambient-noise та post-industrial.

А у клубах Старого Міста музикували львівські джазмени. Кращий гурт минулих "Флюгерів Львова" ShockolaD презентував для польської публіки свій новий альбом "ПОКОСИ", у якому був спеціальний подарунок – пісня на вірш Юліуша Словацького. МТ-3 представили літературно-джазову програму на вірші Франка, Антонича та Чубая. Найдосвідченіший львівський джаз-гурт Dzyga Jazz Quartet грав як і відомі полякам давні композиції, так і нову музичну програму.

Незважаючи на дощ, упродовж всієї ночі Люблін вирував спраглими мистецтва глядачами та ряснів митцями всіх жанрів, головними вулицями було важко проштовхатись, а Старе Місто перетворилось на суцільний арт-майданчик.

Довідка:

Люблінська "Ніч Культури" є великим і вже потужним фестивалем. За одну ніч там відбудеться близько 250 різнопланових проектів на близько сотні територій. Програма "Ночі" зосереджується на презентації перформансів, гепенінгів, інсталяцій, концертах авангардної музики та вуличних дійств. Під час "Ночі культури" у Любліні з вечора до ранку не зачиняються театри, галереї, музеї та концертні зали, а вхід є виключно безкоштовним. Минулоріч фестивальна ніч зібрала понад 500 тис. відвідувачів.