Про це розповів керівник львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАН України Мирон Капраль під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Мирон Капраль зазначив, що у Європі подібні атласи виходять під егідою Міжнародної комісії з історії. З 1955 року, відколи почалася робота над цим міжнародним проектом, вчені з 18 країн видали 502 атласи європейських міст.

Видання складається із трьох частин: оригінальні історичні карти та краєвиди міста (серед них «шпигунська» карта, перша українська карта Львова 1910 року, карта кадастру міста), карти-реконструкції (зокрема, карта просторового розвитку міста) і текстовий блок (українською та англійською мовами). Для публікації фахівці відібрали 25 історичних карт, 6 краєвидів та 11 реконструкцій.

«Такий атлас дозволяє робити порівняльний аналіз усіх європейських міст, які залучені до участі в проекті. Праця актуалізує європейське минуле Львова. Тому дуже приємно, що знайшлися наукові та фінансові сили, в тому числі і за кордоном, щоб виготовити цей атлас», – сказав Мирон Капраль.

Професор кафедри класичних студій та візантиністки Українського католицького університету Мар’яна Долинська додала, що такий атлас є надзвичайно корисним не лише для науковців, але й для пересічних людей. Зокрема львів’яни, переглянувши збірник карт, зможуть уявити в якій частині міста вони жили, якщо народилися б 300-400 років тому. Також, за словами експерта, маркування міст, які мають глибоку історію, дадуть львів’янам та гостям міста відчуття того, що Львів дійсно є давнім.

Тираж картографічної праці – 650 примірників. Атласи поширюватимуть серед науковців у Києві, Львові та за кордоном. Також його можна буде придбати у книгарнях.