Західно-українська гільдія операторів кабельного телебачення прийняла рішення транслювати прямі включення з Майдану Незалежності в Києві та з Верховної Ради України, а також альтернативні канали новин – CNN, BBC, Ewro neuws, Deutsche welle. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив президент Західно-української гільдії операторів кабельного телебачення Василь Волокітін.
За його словами, таке рішення гільдія прийняла після того, як надійшла інформація про те, що 5 канал можуть заблокувати.
Василь Волокітін сказав, що нові канали будуть додатковими і жодного каналу, який зараз транслюється перекривати не будуть. Інформацію про те, де шукати ці канали оператори нададуть біжучою стрічкою.
„Наші громадяни на Львівщині не будуть обмежені в інформації”, - наголосив він.
Василь Волокітін також додав, що через введення додаткових каналів не збільшиться оплата за послуги кабельного телебачення.
За його словами, рішення про включення каналів альтернативних новин вже погоджене з Львівським представником Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Петром Цеголком.
Як зазначив присутній на прес-конференції директор ТК „Центуріон” Геннадій Хазан, те, що на Львівщині сьогодні транслюєтья 7 російськомовних каналів – „показник того, як на Західній Україні відносяться до свободи слова”.
За його словами, логічно було б після відключення 5 каналу на Донеччині і Луганщині, відключити тут донецькі канали „Україна” та „Київська Русь”.
„Ми хочемо на прикладі Львова показати Донецьку принцип демократії – ми від жодного каналу не відмовляємось”, - наголосив Геннадій Хазан.