Керівництво ЛОО УРП „Собор” вважає законопроект народного депутата України Олександра Мороза щодо надання російській мові офіційного статусу антиукраїнським.
Про це йдеться в заяві, яку поширив сьогодні під час прес-конференції у Львові голова ЛОО УРП „Собор” Ростислав Новоженець.
„Напередодні переголосування другого туру виборів Президента України посилено мусувалось питання федералізації з неодмінним наданням російській мові статусу офіційної. Широкою громадськістю це було розцінено як відверту провокацію, а проти ініціаторів антиконституційних дій – порушено кримінальні справи”, — йдеться у заяві.
Згідно із заявою, законопроект Олександра Мороза – „це чергова спроба реанімувати настрої, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, дестабілізацію в країні та є замахом на територіальну цілісність держави”.
„Заява Олександра Мороза – це підтримка передвиборчої програми Віктора Януковича. Цей проект ми розцінюємо як намір продовжити колонізаторську політику. Намагання втягнути нас у дискусію щодо мовного питання – це намагання знищити українську державність”, — відзначив Ростислав Новоженець.
Ростислав Новоженець зазначив, що законопроект Олександра Мороза є спробою шантажування Віктора Ющенка з метою „виторгувати крісло прем’єра”.
12 січня 2005 року народний депутат України Олександр Мороз подав на розгляд Верховної Ради Проект Закону про внесення змін до Закону України „По мови в Українській РСР”.