Львівський обком СПУ попереджує, що рейдери спробують захопити агрофірму „Провесінь” на зборах акціонерів 16 грудня.

Про це йдеться в заяві Львівського обкому СПУ, яка є в розпорядженні „ПресТайму”.

„Керівництво Соцпартії вже має інформацію про те, що у період з 15 по 19 грудня буде спроба силового захоплення агрофірми „Провесінь”. Причому вони хочуть 16 грудня провести збори акціонерів і рішенням зборів захопити фірму, чого ми допустити не можемо”, — йдеться в заяві.

„О. Мороз перебуваючи 21 листопада на агрофірмі „Провесінь” запевнив трудовий колектив в тому, що він буде захищеним від рейдерства і від представників так званого інвестиційного консорціуму „Вихор”.”, — наголошується в заяві.

Також обком скерував звернення голові Верховної Ради, Президенту та Прем’єр-міністру, зробити все, щоб Верховна Рада прийняла закон, який би заборонив рейдерство. „Ми заявляємо, що не допустимо, щоб рейдерство розвивалося на Україні безкарно, як воно розвивалося до сьогодні, більше того, ми попереджаємо, що всякий силовий тиск на колектив зустрічатиме протидію з нашого боку”, — наголошено в заяві.

Як повідомляло агентство, в серпні цього року акціонери ВАТ „Агрофірма „Провесінь" звернулися до начальника УМВСУ у Львівській області Віталія Максимова з проханням захистити їх від зазіхань злочинних угруповань. Вони стверджують, що невідомі люди в камуфляжній формі вимагають від них продати акції. У жовтні прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за фактом рейдерства проти агрофірми „Провесінь”. В рамках розслідування прокуратура перевірила ІК „Вихор” і ЗАТ „Народні реєстри”, і виявила порушення законодавства в частині операцій з акціями ВАТ „Агрофірма „Провесінь".

У свою чергу, ІК „Вихор” звинуватив голову правління і юристів „Провесні”, що вони почали рейдерські атаки проти „Вихору”.

Наразі рейдери, за різними підрахунками, вже скупили від 12% до 20% акцій товариства, 29% акцій є у голови правління, а решта — у трудового колективу. Голова правління фірми рейдерські атаки пов’язує з їхнім бажанням отримати землю, якої у підприємств близько 100 га, під майбутню забудову.

Агрофірма "Провесінь" займається вирощуванням овочів в тепличних умовах та їх реалізацією. На підприємстві працює 610 робітників.

21 листопада цього року, під час перебування у Львові з робочим візитом, Голова Верховної Ради України Олександр Мороз відвідав Агрофірму «Провесінь». Під час зустрічі з трудовим колективом агрофірми він отримав у подарунок одну іменну акцію підприємства. Вартість акції становить 25 копійок. «Я схвильований таким знаком уваги, ця акція означає, що тепер на підприємстві є й частинка від мене», - зазначив Олександр Мороз.