Сьогодні на площі біля пам’ятника Т. Шевченкові члени Львівського обкому СПУ провели мітинг пам’яті загиблого журналіста Георгія Гонгадзе з нагоди 37 річниці з дня його народження.
Участь у мітингу взяли близько 50 чоловік.
Перший секретар ЛОК СПУ Євген Таліпов зазначив, що на Львівщині ще й досі чиниться тиск на працівників ЗМІ збоку певних владних структур.
„Прикладом може бути „переслідування” працівника газети „Ратуша” Миколи Савельєва”, — додав лідер соціалістів Львівщини.
Євген Таліпов зачитав заяву-звернення адресовану першим особам держави та області, у якій наведені пропозиції для вшанування Георгія Гонгадзе.
Соціалісти пропонують: у ВРУ розглянути пропозиції про внесення змін до Закону про засоби масової інформації щодо захисту честі, гідності та життя журналістів, передбачивши кримінальну відповідальність за перешкоджання журналістам виконувати свої професійні обов'язки; генеральній прокуратурі прискорити розгляд кримінальної справи у зв'язку з загибеллю Г. Гонгадзе, притягнути до відповідальності у судовому порядку осіб, які причетні до загибелі журналіста; Кабміну розглянути питання про встановлення щорічної премії ім. Георгія Гонгадзе; МОН України встановити на факультеті журналістики ЛНУ ім. І.Франка стипендії ім. Гонгадзе; голові Львівської ОДА Петра Олійнику розглянути питання про встановлення меморіальної дошки журналістам загиблим в Украйні з 1992 по 2004 рік; просити депутатів Львівської міськради прийняти рішення про перейменування однієї з вулиць м. Львова на вулицю ім. Георгія Гонгадзе, а також про встановлення меморіальної дошки на будинку, в якому мешкав Г. Гонгадзе; ректору ЛНУ ім. І. Франка І.О. Вакарчуку розглянути питання на вченій раді про присвоєння одній з аудиторій факультету імені Г. Гонгадзе.
На мітингу також виступили голова ЛМО партії „Батьківщина” Емілія Подляшецька та депутат Львівської міської ради Мирон Колодко.
Журналіст Георгій Гонгадзе народився 21 травня 1968 року. Тривалий час жив і працював у Львові. 16 вересня 2000 року зник за нез’ясованих обставин. Згодом знайшли обезголовлене тіло журналіста.
Тіло досі не похоронене, оскільки його мати вимагає надати їй результати експертизи волосся, ДНК стопи та кісток.
ПРЕС-ТАЙМ