Львівські соціалісти вважають, що будівництву українського військового меморіалу примирення у Львові повинно передувати досягнення порозуміння і примирення між ветеранами радянської армії та ОУН-УПА. Про це йшлося 1 березня під час зустрічі першого секретаря ЛОК СПУ Євгена Таліпова та голови Львівської обласної організації ветеранів України Дмитра Бачинського з заступником голови Львівської ОДА Тарасом Батенком, ― повідомив Євген Таліпов.
„Сам меморіал нікого не примирить, необхідно піднімати цю проблему не поспішаючи, шляхом дискусії і діалогу знайти примирення між ветеранами радянської армії і ОУН-УПА, лише тільки після широкого обговорення проблеми в низах можна виходити на остаточне рішення і будівництво меморіалу”, ― сказав Євген Таліпов.
Соціалісти разом з тим вважають, що важливою передумовою досягнення порозуміння і примирення між ветеранами Другої світової війни повинно стати гідне відзначення 60-річчя перемоги на Львівщини та зміна у ставленні обласної влади до ветеранських організацій.
„Цей рік ― рік перемоги у Великій Вітчизняній війни. Необхідно, щоб 60-річчя Перемоги на Львівщині було відзначено по-особливому, з повагою до ветеранів, щоб були вивішені державні прапори, щоб були приведені в порядок всі солдатські поховання і пам’ятники. Також вважаємо, що необхідно провести урочисті збори, наприклад, в оперному театрі з участю керівництва області. Також важливо, щоб ветеранська організація отримала нормальне приміщення , щоб їм були виділені кошти на святкування 60-річчя перемоги, щоб ветерани змогли зустрітися з молоддю у школах і в армії і розповісти їм про війну”, ― сказав Євген Таліпов.
Євген Таліпов також висловив думку, що до 9 травня цього року не вдасться завершити дискусію щодо спорудження меморіалу, як це пропонують деякі громадські організації.
Євген Таліпов зазначив, що Тарас Батенко, у свою чергу, запевнив, що будівництво меморіалу на Марсовому полі у Львові не передбачає перепоховань воїнів ОУН-УПА, можливо, на ньому лише буде перепоховані останки президента ЗУНР Євгена Петрушевича.