Студенти Львівського Національного медичного університету ім. Д Галицького звернення до міністра охорони здоров'я України, прем'єр-міністра, генерального прокурора та парламентського уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з вимогою скасувати наказ міністра №81 від 23.02.2005р.
Таке звернення студенти-медики прийняли вчора на зборах страйкового комітету одразу після створення страйкому.
Голова страйкому студент ЛНМУ Олександр Хома сказав, що планує їхати на прийом до Миколи Поліщука в Київ, де буде вимагати скасування наказу. У разі незадоволення вимог студенти оголосять всеукраїнський страйк.
Голова громадської організації “Батьківський комітет” Дмитро Малий підкреслив, що не можна робити кардинальні зміни в медицині за відсутності концепції розвитку, не маючи спеціалізованих клінік для підготовки молодих спеціалістів. “Якщо міністр починає з того, що зменшує кількість медичних спеціальностей ( з 54 до 16), то ми вправі вимагати його відставки”.
Студенти медики провели реєстрацію для того, щоб визначити, хто ввійде до громадської організації “Батьківський комітет”. Ця організація покликана захищати права студентів – медиків. На зборах також було обрано членів правління страйкому.
Наказ № 81 „Про затвердження переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних та фармакологічних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів” був прийнятий 23.02.2005р. Міністерством охорони здоров’я України. Він передбачає різке скорочення переліку медичних спеціальностей, збільшення терміну навчання в інтернатурі та скерування студентів на роботу в села.