10 серпня група львівських студентів подала заяву у Генеральну прокуратуру „з метою покарати винних за незаконне затримання львівських студентів у Сумах”, — повідомили у Львові на прес-конференції представники громадянського руху „Чиста Україна” та Студентського братства Львівщини.
„Львівську делегацію студентів тримали у Ромнинському райвідділі протягом цілого дня. Нам не дозволяли телефонувати до рідних, не давали їсти. Одній з дівчат розбили губу. Лише через 5 годин після затримання у нас попросили документи. У звинувачення нам поставили „опір міліції”, — відзначив на прес-конференції керівник львівської групи підтримки сумських студентів Тарас Гривул.
За словами Тараса Гривула, „усі працівники міліції визнавали, що це наказ”.
6 серпня о 8.15 міліція здійснила напад на студентів, які рухались по маршруту Суми – Київ. За даними агентства. Всього було затримано 4 львівських студентів.
Кілька місяців сумські студенти виступали проти об`єднання різнопрофільних університетів міста в єдиний Сумський національний університет. 1 серпня працівники правоохоронних органів розгромили наметовий студентський табір у м. Сумах, після чого вони прийняли рішення йти походом на Київ.
Президент України Леонід Кучма скасував указ, згідно з яким мав розпочатися процес об`єднання трьох сумських університетів. Про це було повідомлено 10 серпня.