На площі перед університетом вони розмістили музичну апаратуру та наживо співають пісні українських виконавців. Позаду хлопці тримають полотно, де написано: «Все, що нас стосується вирішується нами!». Поруч поставили стенд з запитанням до людей «На що я готовий заради України?» та варіантами відповідей, а також скриньку та анкети, які можуть заповнювати бажаючі, які хочуть долучатись до їхнього руху.

Мета заходу – залучити людей до системної роботи: «Люди мають розуміти, що все в їхніх руках. Все можна змінити, якщо ми будемо це робити разом. Маємо знати, що люди готові працювати. Тому і робимо таке опитування», – каже активістка «Відсічі».

За словами учасниці акції, вони прагнуть залучити людей до активних громадянських дій.

«Люди, які хочуть долучитись до «Відсічі» можуть заповнити анкету, і ми їх залучатимемо до певної діяльності. Це опитування має людей спонукати до якихось дій заради майбутнього України. Зараз чомусь молодь пасивна, і такими акціями ми, можливо, піднімемо інтерес до участі у громадянських рухах та організаціях», – пояснює активістка, що роздає листівки.

За словами учасниці акції, сьогодні – старт акції. Надалі такі опитування проводитимуть поблизу вишів Львова та інших областей. 11 жовтня об 11 годині планують провести масштабну акцію.

«Це буде хода звідси на площу Ринок, де вже відбудеться дійство. Не буду казати, що саме, - нехай це буде сюрпризом», – каже активістка.

Зважаючи на теперішні дії влади (закону про мови, законопроекту про наклеп та інших), активісти розуміють, що це потрібно зупиняти: «Маємо показати, що нам не байдуже, що ми готові долучитися, готові працювати, готові контролювати владу. Люди не мають мовчати, вони мають казати, що не згодні з діями влади. Тоді побачать, що від них залежить майбутнє».

Перехожі, почувши музику, підходили подивитись. «Я почула музику, підійшла подивитись, що тут роблять. Тішусь, що наші діти небайдужі, що вони хочуть щось змінити і не просто хочуть, але щось роблять. Ми собі обговорюємо проблеми вдома на кухні, але толку з цього нема. Хочеться, щоб воно до покращення привело, щоб молодь надії і віри не втрачала в те, що від неї залежить життя України», - зазначає жінка старшого віку.

Фото: Вголос