Львівські вчителі вирішили з понеділка розпочати голодування під стінами Львівської міської ради і Львівської ОДА.
Таке рішення вони прийняли сьогодні на зборах страйкового комітету вчителів, які відбулися під стінами Львівського обласного виборчого штабу Віктора Януковича, де вже сьому добу відбувається голодування львівських вчителів з вимогою виконати рішення судів стосовно виплат по ст. 57 Закону про освіту.
Голова Львівської обласної вільної профспілки освіти і науки Андрій Соколов під час зборів нагадав вчителям, що рішенням сесії Львівської міської ради у міському бюджеті зарезервовано 2,8 млн. грн. на виплати по рішенням судів за ст. 57 закону про освіту. За його словами, нещодавно заступник голови Львівської ОДА Володимир Герич ходив до міського голови Львова Любомира Буняка, щоб вирішити це питання. Зі слів Андрія Соколова, Любомир Буняк, зіславшись на те, що вже прийнятий закон про визнання боргу по 57 ст. державним боргом, сказав, що не збирається ці гроші виплачувати.
Андрій Соколов зазначив, що „вчителі будуть пікетувати Львівську ОДА, яка не може вплинути на ситуацію, і Львівську міську раду, яка не хоче виконувати своє ж рішення”. Він пояснив, що вчителі вирішили розбити наметове містечко під органами місцевої влади з понеділка, оскільки на цьому тижні погана погода. „З понеділка обіцяють потепління”, — додав Андрій Соколов. При цьому намети під стінами обласного штабу Віктора Януковича залишаться.
Як повідомляло агентство, сьому добу львівські вчителі у п’яти наметах голодують під стінами Львівського обласного виборчого штабу Віктора Януковича у Львові.
7 жовтня 10 львівських вчителів, незважаючи на заборону суду, розбили намети під стінами Львівського обласного виборчого штабу Віктора Януковича і оголосили безстрокове голодування. Голодування є перманентне. 10 вчителів одночасно беруть участь в ньому протягом трьох днів, після чого їх змінюють інші.
Вчителі вимагають від прем’єр-міністра зобов’язати виконавчі служби виконати рішення судів щодо виплати вчителям заборгованостей за ст. 57 закону про освіту.
8 вересня Львівський обласний виборчий штаб Віктора Януковича оприлюднив заяву, в якій вимагає від влади Львова припинити акцію з огляду на те, що вона, на їх думку, є антизаконною.