Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Учасники пікету вимагали скасувати законодавчі зміни, які передбачають стягування податку з волонтерів та міжнародних фондів, які допомагають учасникам АТО й переселенцям. Водночас керівництво Фіскальної служби запросило волонтерів за стіл переговорів. Як розповів представник ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський, люди не розуміють, чому ДФС чи КМУ беруть на себе повноваження і визначають, які фонди ведуть справжню благодійну діяльність, а які ні.

«У нас немає розуміння щодо оподаткування фізичних осіб, які отримують допомогу, йдеться передусім про біженців і їхні сім’ї. Ми розуміємо, що не львівський підрозділ ДФС є ініціатором цих законодавчих змін, але хотілося б отримати кваліфіковане роз’яснення», – пояснив представник громадськості.

Відтак Іван Спринський запропонував створити робочу групу з представників громадськості, волонтерів та юридичного відділу ДФС у Львівській області. «Можливо, наша влада справді хоче нам лише добра, хай тоді юридичний відділ це пояснить й обґрунтує. Після цього ми підпишемо спільний меморандум, в якому засвідчимо, що цей закон не загрожує волонтерським організаціям чи біженцям. Дамо своє бачення, чи це злочинний закон, чи ні, й хочемо, щоб до нашої позиції дослухалися», – сказав він.

Волонтер Олег Пелехатий додав, що владі має вистачити здорового глузду, щоб не обкладати податками волонтерські організації, бо це свинство. «Якщо ці закони, які ухвалює ВРУ, не розумітимемо ми, тоді їх, тим паче, не розумітимуть міжнародні фонди», – пояснив він.

Юрист від учасників пікету Петро Цап додав, що зміни, які було внесено в Податковий кодекс, ухвалено з порушенням процедури, вони створюють підстави для корупційних зловживань. «У цьому законопроекті, який ухвалювали в березні, «протягли» зміни щодо звільнення від оподаткування доброчинної допомоги від міжнародних благодійних фондів, визначених КМУ. Це маніпуляція, бо будуть білі фонди, чорні, зелені, коричневі, хто подобається, хто ні», – наголосив юрист. Це, за його словами, створює підстави для корупційних зловживань.

Як роз’яснив начальник управління доходів і зборів фізичних осіб Володимир Коваль, відповідно до ухвалених змін, міжнародні благодійні організації чи їхні філії, які зареєструються в Україні, повністю звільняють від оподаткування. Однак вони, власне, повинні зареєструватися в Кабміні, і цю процедуру вже напрацьовують.

«Усю благодійну чи волонтерську допомогу, яку надають у межах проведення АТО, звільняють від оподаткування. У цей перелік входять і технічні засоби, і продукти харчування, і ліки, і багато іншого. Зміни, ухвалені 2 березня, ніяк не змінили оподаткування благодійної допомоги. Оподатковують лише нецільову благодійну допомогу», – сказав він.

У підсумку заступник начальника Головного управління ДФС у Львівській області Василь Лемішовський погодився створити робочу групу спільно з волонтерами, яка має вивчити відповідні законодавчі зміни й виробити спільну позицію з цього питання.