Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Ідея спроектувати корабель спеціально для річкових мандрівок виникла у львів’янина Юрія Шпіцера ще 2010 року. Саме тоді винахідник вирішив збудувати корабель з плоским дном, який би міг без проблем проходити мілину в 30 сантиметрів. До роботи долучив доцентів Національного університету «Львівська політехніка». Зокрема, науковий співробітник університету Ярослав Новіцький розробив гребне колесо, що здатне проходити мілину в 30 сантиметрів. Каркас корабля виготовили в Пустомитах на заводі.

Унаслідок спільної роботи вже за чотири роки винахідники запатентували 12-тонний двопалубний корабель «Юрій» довжиною 14 метрів та шириною 5 метрів 60 см і зареєстрували його в Державному судновому реєстрі України.

Винахідники стверджують, що судно не має аналогів не лише в Україні, а й у світі. До того ж говорять, що корабель «Юрій» з осадкою максимум у 40 см легко пливе як за течією, так і проти.

Майстри також сподіваються на серійний випуск суден, адже в нашій країні доволі багато мілководних річок, якими звичайні судна пройти не зможуть. Серед них – Південний Буг, Десна.

Окрім того, винахідники запевняють, що нині ведуть перемовини з італійцями, які хочуть, щоб українські майстри побудували для них аналог «Юрія».

Наразі унікальний «Юрій» плаває мілководним Дністром у частині Дністровського каньйону, де можна побачити історичні пам'ятки архітектури, водоспади та красоти природи.