Львівська обласна організація Партії Зелених України готова розпочати пікетування Львівської ОДА та міськради, якщо не буде вирішена проблема Грибовицького сміттєзвалища. Про заявив в коментарі "Прес-Тайм" голова ЛОО ПЗУ Микола Шморгай.

"Ми будемо пікетувати міську та обласну владу, якщо вона не розпочне виконувати свої зобов'язання щодо сміттєзвалища", ― сказав він
Микола Шморгай, який побував сьогодні у Грибовичах де мешканці сел. заблокували в'їзд на Львівське міське сміттєзвалище, розповів, що ситуація сміттєзвалищі ускладнилась витоками гудронів з кислотою.

За його словами, ні міська, ні обласна влада нічого не зробили для вирішення складної екологічної ситуації з Грибовицьким сміттєзвалищам. Микола Шморгай наголосив також на тому, що віть в разі закриття сміттєзвалища це екологічних проблем на прилеглій території не вирішить.

Як повідомляло агентство, Грибовицька селищна рада вирішила з 26 травня припинити діяльність ПП "Збиранка" щодо вивозу відходів та сміття зі Львова на територію сміттєзвалища, розташованого на її території. Сьогодні Львівська ОДА та Львівська міськрада у спільному листі назвали безпідставним рішення Грибовицької сільської ради припинити діяльність ПП "Збиранка" щодо вивозу відходів та сміття зі Львова на територію сміттєзвалища, розташованого на її території. 19 березня 2004 року між Жовківською райрадою та Львівськими міською, обласною радою та облдержадміністрацією було підписано чотирьохсторонню угоду. Рішенням Львівської облради сміттєзвалище у Грибовичах має бути закрите до 1 січня 2006 року.

Грибовицьке сміттєзвалище увійшло у перелік 100 найбільш екологічно небезпечних об'єктів України. Зокрема, там зібрано 8 млн. 400 тис. т відходів, є 11 га озер кислих гудронів, стічні води зі сміттєзвалища не проходять очищення, а також у них фіксується перевищення гранично допустимих норм шкідливих речовин у сотні та тисячі разів.