Представники львівських ЗМІ заявляють, що позбавлення „5 каналу” ліцензії на мовлення є акцією, що носить суто політичний характер. Про це йдеться у заяві, розповсюдженій прес-службою Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка.
Журналісти засвідчують солідарність із своїми колегами з „5 каналу” і вимагають припинити тиск на них, ― сказано у заяві.
„Закриваючи очі на порушення законодавства у сфері регламентування діяльності ЗМІ та елементарних норм журналістської етики на переважній більшості загальнонаціональних телеканалів, чинна українська влада максимально заформалізовує підхід до діяльності саме „5 каналу”. А тим часом у непропорційно викривленому дзеркалі інформаційного простору нашої країни, „5 канал” є єдиним загальнонаціональним телеканалом, що доносить до українців альтернативну до владної точку зору. Позбавити „5 канал” можливості виходити в ефір означає вчинити злочин не проти журналістів, а проти усього народу України, який стоїть нині на порозі важливого вибору й має право здійснити цей вибір свідомо” ― йдеться у заяві.
Заяву підписали власкор. „Інтерфакс Україна” Базюк Тарас, власкор. радіо „Свобода” Терещук Галина, власкор. „Дзеркало тижня” Гуцул Євген, власкор. радіо „Німецька хвиля” Стадник Галя, власкор. „1+1”Сорокіна Люба, журналісти газет „Високий замок”, „Експрес”, „Поступ”, ТРК „Люкс”, ЛТБ та ін.
Декілька днів тому було заблоковано рахунки "5-го каналу". Журналісті каналу оголосили готовність розпочати голодування, протестуючи проти тиску на них.