В урочистому заході взяли участь міністр культури України Михайло Кулиняк, голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк, голова Львівської облради Олег Панькевич, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Відзначалося, що ікона пройшла непростий шлях повернення додому. Твір передано в дар Україні Нідерландським Інститутом Східнохристиянського мистецтва (Гаага, Нідерланди) та за сприянням Посольства України в Королівстві Нідерланди, Міністерства культури України і Міністерства закордонних справ України повернено до музею.

„Щоразу, зустрічаючись з нагоди повернення культурних цінностей в Україну, ми плекаємо надію, щоб це було не востаннє. Повернення святині – знакова подія, яка об’єднує усіх нас і від якої ми отримуємо духовне й моральне задоволення”, - відзначив міністр культури України.

Михайло Костюк від громади Львівщини подякував Міністерству культури України та Міністерству закордонних справ України за сприяння в поверненні святині і за роботу щодо повернення на Львівщину об’єктів національно-культурної спадщини.

Ікона другої половини ХVІ ст. “Хрещення Ісуса у річці Йордан” входить до іконостасного комплексу  церкви Пресвятої Богородиці із с. Либохора Турківського району Львівської області. Вона належить збірці Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького і є складовою одного з небагатьох збережених українських іконостасних ансамблів ХVІ ст.

Пам’ятка була викрадена 1984 року із фондосховища Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького у Вірменському соборі. У лютому 2012 року заходами Фонду “ODIGIA” – Інституту Східнохристиянського мистецтва (Гаага, Нідерланди) та за сприяння Посольства України в Королівстві Нідерланди, Міністерства культури України і Міністерства закордонних справ України твір  повернено до музею.

Ікони зі с.Лихобора відзначаються високою мистецькою цінністю, насиченою колористикою і є важливими для подальшого дослідження історії українського іконопису.