У Львівській обласній раді не готують заяви про визнання роботи голови Львівської ОДА Петра Олійника незадовільною.
Про це повідомляє прес-служба Львівської облради, коментуючи статтю "Роботу Петра Олійника визнати незадовільною..." Хтось хоче або скинути губернатора, або підставити спікера облради", надруковану 20 квітня в "Аргумент газеті".
„Прес-служба обласної ради уповноважена заявити, що інформація, яка розміщена у згаданій статті, не відповідає дійсності. Станом на 21 квітня 2005 року в апараті облради жодного проекту заяви чи рішення щодо визнання роботи голови Львівської обласної ради П.Оліійника незадовільною не існує і не готується”, ― сказано у повідомленні.
Прес-служба наголошує, що відповідно до п.28 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районні та обласні ради можуть приймати рішення про недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації.
„Відповідно до регламенту облради винесенню питання на розгляд пленарного засідання ради передує його підготовка у відповідних постійних комісіях ради та президії ради. Проекти рішень ради подаються керівнику секретаріату ради за 20 днів до відкриття чергової сесії. Право ініціювати розгляд питання на сесії ради мають голова обласної ради, депутати, постійні комісії, депутатські фракції (групи), голова обласної державної адміністрації”, ― зазначається у повідомленні.
Прес-служба облради також звертає увагу на те, що „поміщена у згаданій публікації ксерокопія ніби-то "антигубернаторської заяви" є звичайною фальшивкою, оскільки поява документу обласної ради у такому вигляді в принципі неможлива”.
„По-перше, текст „заяви" набрано на бланку для листів, а не на бланку для рішень. По-друге, визнання роботи незадовільною можливе лише через прийняття рішення ради, а не заяви. По-третє, на ксерокопії стоїть дата "16.05.2005 року", чого ніколи не робиться на проектах рішень”, ― зазначає прес-служба.
Прес-служба облради також інформує, що голова Львівської облради Михайло Сендак розцінює появу згаданої публікації в „Аргумент газеті", як спробу певних політичних сил дестабілізувати нормальні, робочі взаємини, які існують між керівництвом обласної ради та обласної державної адміністрації.
В матеріалі „Аргумент газети”, автором якого є заступник головного редактора тижневика Остап Дроздов, стверджується, що "у кулуарах Львівської обласної ради вже тепер з’явився проект заяви депутатського корпусу", у якій пропонується визнати роботу голови облдержадміністрації П.Олійника незадовільною.