Львівську суддю Світлану Бойко, яку звинувачують у рейдерстві, може перевірити Громрада доброчесності.

Антикорупційний моніторинг Львівщини звертається до Громадської ради доброчесності щодо свавілля суддів Західного апеляційного господарського суду Бойко Світлани Михайлівни, Матущака Олега Івановича та Якімець Ганни Григорівни. Їх дії привернули до себе увагу суспільства через неправосудне рішення, прийняте на користь рейдерів, які мали на меті незаконно привласнити п’ятиповерховий будинок у м. Львові, по вул. Сахарова, 43. Вища рада правосуддя відкрила щодо них дисциплінарне провадження. За грубе порушення процесуального законодавства суддя може бути навіть звільнений.

Нагадаємо, раніше писали (https://www.facebook.com/antimonitorlviv/posts/2680495975534743?__tn__=K-R) про те, що ця колегія суддів розглянула апеляційну скаргу і за одне засідання прийняла рішення на користь рейдерів. При цьому допустили значних порушень норм права. 26 лютого 2020 року Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, розглянувши касаційні скарги на постанову Західного апеляційного господарського суду, скасував усі прийняті ними рішення та передав справу на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі суду. При цьому, у своїй постанові Верховний суд вказав, що висновки апеляційного суду щодо поважності причин пропуску позовної давності є передчасними, зробленими без всебічної, повної, об’єктивної та безпосередньої оцінки всіх наявних у справі доказів. Окрім цього, колегія суддів Верховного суду зазначила, що Західним апеляційним господарським судом при винесенні постанови порушено ч. 5 ст. 269 ГПК України, де передбачено, що у суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

Ми вважаємо, що суддям, які піддаються заангажованості та можуть керуватися іншими, окрім законодавства, мотивами при прийнятті рішень – не місце в демократичній державі! Адже, рішення повинні ухвалюватися законні та обгрунтовані. Тому ми звернулися зі скаргою відповідного змісту до Громадської ради доброчесності, оскільки, твердо переконані, що особи, які здійснюють правосуддя в Ураїні повинні відповідати критеріям професійної етики та доброчесності і належно виконувати свою роботу.

Довідково: з 2016 року діє ще один незалежний громадський орган. Це Громадська рада доброчесності. Відповідно до частини 6 статті 87 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Громадська рада доброчесності, зокрема:
• збирає, перевіряє та аналізує інформацію щодо судді;
• надає Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію щодо судді;
• надає, за наявності відповідних підстав, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України висновок про невідповідність судді критеріям професійної етики та доброчесності, який додається до досьє кандидата на посаду судді або до суддівського досьє.

До складу ради входять професійні юристи, адвокати, колишні судді та інші громадяни, які небайдужі до ситуації, що склалася в судовій системі України.