Про це у коментарі Вголосу повідомив правозахисник Олексій Вєренцов.

За його словами суд визнав, що рішення про впровадження двоставкового тарифу є нечинним. Постанова Львівського апеляційного суду набрала чинності з дня оголошення –  16 жовтня.

«Ми посилались по-перше на те, що виконавчий комітет Львівської міської ради не мав повноважень приймати рішення про двоставковий тариф. По-друге, під час прийняття рішення відбулось процесуальне порушення – розрахунки, які ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛМКП «Залізничнетеплоенерго» подали виконкому викладені на документах, які не відповідають законам України та є сумнівними. По-третє – тариф на теплопостачання складається з трьох складових: собівартість виробництва, транспортування і  постачання однієї гігакалорії. Закон України «Про теплопостачання» передбачає, що будь-який споживач має право отримати цю інформацію, згідно з прийнятим тарифом позивачі не могли отримати цієї інформації, тобто прийнятий двоставковий тариф є непрозорим», – розповів Вєренцов.

Відтак, теплопостачальні підприємства повинні переглянути всі нормативно-правові документи і перейти на законний тариф.

Виконавчий комітет Львівської міської ради має право подати касацію на постанову апеляційного суду. Однак, як прогнозує правозахисник, розгляд справи у касаційному суді розпочнеться щонайменше через півроку, а до цього часу в місті не може діяти двоставковий тариф.

«Думаю, касаційний суд, зважаючи на повільність нашого судочинства, буде розглядати справу десь через півроку. В цей час двоставковий тариф не повинен діяти», – зазначив Вєренцов.

Він додав, що розгорнуте рішення суд надасть наступного понеділку. Варто відзначити, що судовий розгляд цієї справи триває з 2007 року, зокрема, суддя Галицького районного суду відмовив у замовленні позивним вимог.