ДП «Львівський бронетанковий завод» ДК «Укроборонпром» у лютому-березні за результатами тендерів уклало три годи з ТОВ «Техінвест Груп» про купівлю обладнання на загальну суму 7,16 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають Наші гроші.

До літа 2020 року мають поставити таке обладнання для обробки поверхні металу:

лінія хімічного оксидування та фосфатування сталі МЛХО.000000.000 за 3,18 млн грн.

лінія цинкування барабанно-підвісного типу МЛЦ.000000.000 за 3,12 млн грн.

лінія анодування МЛА.000000.000 за 864 тис грн.

Вартість включає виготовлення та доставку обладнання, а також виконання монтажних та пусконалагоджувальних робіт і навчання персоналу. Гарантійний строк становить рік.

При виготовленні обладнання «Техінвест Груп» використовуватиме полімерні листи типів PP-H AlphaPlus та PVC-CAW виробництва компанії «Simona AG» (Німеччина, Чехія).

Сума переможних пропозицій на 25% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель.

В окремих активних торгах також брали участь ТОВ «Екопласт Штанцл Україна», АТ «Завод «Темп», ТОВ «Кунштофтехнік Україна» та ТОВ «Полімерелектро».

На найменшому тендері «Полімерелектро» із нижчою на 1 тис грн. ціною відхилили. Вона подала аналогічний договір і лист-відгук про виготовлення лінії  підготовки деталей для проведення гальванічного покриття і двох установок колокольного типу, а не повністю завершеної гальванічної лінії. До того ж за цим договором було виконано 40% робіт.

Хмельницька фірма «Техінвест Груп» зі статутником 1 млн грн. належить Олександру Бебеху та Сергію Корбіну. Раніше її співзасновником також був Євгеній Мутило.

Корбін володіє місцевими ТОВ «ТВК « Техінвест » сам і ТОВ «Кальпіко» з Наталею Лисенко, а Бебех – вінницьким ТОВ «Смарт Лайн» із земляком Олександром Гончаром.

«Техінвест Груп» фігурує у кримінальному провадженні №62019150000000244 від 8 квітня 2019 року про недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду.

Справа стосується закупівлі в серпні 2018 року Військовою частиною А2920 у виробника «Смарт Лайн» автоматизованої гальванічної лінії фосфатування за 2,55 млн грн. Згодом військові виявили можливу відсутність іонообмінного фільтруючого елементу в рамному іонообмінному фільтрі РИФ-5 виробництва «Техінвест Груп». Наданий цією фірмою техпаспорт на фільтр не містив жодних відомостей про наявність у ньому іонообмінних волокнистих матеріалів. Військові звернулися до «Смарт Лайн» з претензією, а потім за участі представника цієї фірми встановили іонообмінний фільтр ИФК-2к до рамного іонообмінного фільтру РИФ-5. Тому слідчі ДБР у Миколаєві вважають, що посадовці замовника прийняли товар неналежної якості, тим самим завдавши шкоду державі.