Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Сергій Кіраль, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, харчопереробна галузь є найбільш конкурентоспроможною. Сергій Кіраль зазначив, що уже сьогодні в Україні виготовляють такі продукти харчування, які нічим не поступаються європейським аналогам.

«Українським підприємствам потрібно тільки адаптуватися до вимог європейського законодавства, отримавши відповідні сертифікати. Це не важко, це не дорого, наші підприємства спокійно можуть уже сьогодні виходити на європейські ринки», - додав він.

Добре в Україні розвинені, за його словами, й IТ-технології. Від додав, що українські айтішники у Європі є затребуваними. 

Також, як зазначив Сергій Кіраль, конкурентноспроможною є й українська легка промисловість, яка уже у великій мірі працює на давальницькій сировині.

Не програє й машинобудування. «Подивіться на наш «Електронівський» низькопідлоговий трамвай, який нічим не поступається аналогам Siemens чи Bombardier», - додав він. 

Також Сергій Кіраль  повідомив, що багато ще потрібно зробити в покращенні енергоощадності, а також в основних технологіях експортних галузей, таких як металургія та хімічна галузь.

«Виникнуть й проблеми ментального та  психологічного  характеру, бо це нові умови, нові правила гри, навіть порівняно із російським ринком, на який, можливо, дехто в минулому був орієнтований», - додав начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР.

Нагадаємо, сьогодні Рада ЄС схвалила рішення Єврокомісії в односторонньому порядку знизити мита для українських товарів на європейському ринку.

Рішення знизити мита для України Єврокомісія ухвалила 11 березня. В проекті рішення йшлося про те, щоб почати в односторонньому порядку зменшувати або усувати мита ЄС на виготовленні в Україні товари. Передбачається, що тимчасова відміна митних зборів буде повною або частковою, залежно від сектору.

Тимчасове скасування мита на експорт товарів з України в Європейський Союз діятиме з травня до листопада 2014 року.