Представники Львівського громадського форуму звернулися з відкритим листом до Президента України Віктора Ющенка, у якому висловлюють свою позицію щодо останніх кадрових призначень в Україні.

Подаємо текст листа повністю:

«Високодостойний Пане Президенте!

Президентські вибори в Україні та рішучий помаранчевий протест мільйонів українців засвідчили: український народ хоче жити у державі, в якій шанують гідність людини, де моральні закони та верховенство права є непорушними, а політичні рішення, кадрові призначення та механізм їхнього прийняття — прозорі та зрозумілі.
Ми пишаємося, що саме українська молодь, зокрема українське студентство, продемонстрували високу академічну культуру захисту своїх конституційних прав та свобод і тим самим довели всьому світові, що Україна прагне вільного демократичного розвитку і готова гідно захищати своє майбутнє. Майдан Незалежності, як і інші майдани по всій Україні, майорів надією на зміну системи влади в Україні і заміну старих, часто скорумпованих, скомпрометованих, аморальних чи нефахових керівників усіх рівнів. Ваша позиція щодо необхідності таких змін, запевнення, що представники старої влади не увійдуть до вищого керівництва, стали одним із найвагоміших аргументів для мільйонів українців, щоб віддати свій голос саме за Вас.
Ми усвідомлюємо, що формування нової влади на всіх рівнях — процес важкий і не застрахований від випадкових помилок. Проте окремі кадрові призначення викликають подив і змушують нас поставити запитання, чи не є ці призначення відходом від проголошених в інавгураційній промові принципів і чи не є це посяганням на найважливіший здобуток Помаранчевої Революції — високої довіри до нової влади.
Особливе наше занепокоєння спричинило призначення першим заступником державного секретаря колишнього міністра освіти та науки, чільного представника старої влади — Василя Кременя. На жаль, колишній міністр освіти і науки навіть не спробував зробити перед академічною спільнотою бодай символічний жест каяття за своє міністерське мовчання під час побиття сумських студентів; жодним словом не згадав про свою особисту відповідальність за політичні переслідування, які масово чинили ректори навчальних закладів щодо своїх студентів за їхню громадську та політичну активність; за незаконний політичний тиск, який влада чинила щодо директорів середніх шкіл; за політичне покровительство окремих ректорів, які дощенту руйнували рештки академічних цінностей, змушуючи студентів до одного-єдиного провладного вибору і за дивну поведінку в ситуації з загадковою смертю ректора Ужгородського національного університету професора В. Сливки.
Пане Президенте, позиція Львівського Громадського Форуму, яку ми виклали у відкритому листі, висловлюючи нашу громадянську тривогу з приводу таких резонансних, як на нашу думку, призначень, засвідчує наше щире прагнення вести повноцінний діалог із владою задля побудови прозорого громадянського суспільства і спільного блага всіх громадян України. Ми просимо Вас, незважаючи на всю складність політичних, фінансово-економічних та соціокультурних обставин, гідно зберегти і розвивати нові традиції доступності, близькості, публічності та прозорості Ваших дій і дій Вашого уряду. У цьому й полягатиме ще одна важлива перемога всього українського демократичного суспільства.

З глибокою повагою Секретаріат Львівського Громадського Форуму:
Іван Вакарчук, Микола Горинь, Михайло Голубець, о. Борис Ґудзяк, Марія Зубрицька, Маркіян Іващишин, Мирослав Маринович, Віктор Неборак, Юрій Підлісний, Ірина Подоляк, о. Богдан Прах, о. Зиновій Хоркавий».

Львівський Громадський Форум — це вільне постійно діюче зібрання громадян, які представляють різні сфери суспільного життя Львова. Ініціатор і патрон Форуму — Патріарх Любомир (Гузар).

ЗІК