Здається, для Петра Михайловича Олійника минули часи, коли він міг мультимедійно чхати на всіх і вся, свято вірячи в те, що симпатії Віктора Ющенка – свята індульгенція від всіх бід та надійна охоронна грамота його губернаторських амбіцій.

Минулого тижня щось змінилося. У всякому випадку, Олійник став об’єктом критики та наїздів з боку осіб та структур, які раніше ніколи відверто не виявляли свою нелояльність до нього.

Про те, що новий начальник обласного СБУ Анатолій Матіос був вражений кількістю негативних публікацій про Олійника-губернатора (читай: повірив журналістам), останній повідав сам. Погодьтесь, до цього часу СБУ, як мінімум, була нейтральною стосовно нашого губернатора, що й не дивно, адже ця структура перебуває в орбіті президента Ющенка. Можливо, тепер щось й змінилося?

Абсолютно шоковою стала публікація газети "Експрес" і звернення її журналістів до прокуратури та міліції з вимогою надати інформацію щодо результатів розслідування кримінальних справ, пов’язаних з підприємствами, які раніше належали нашому губернатору.

До речі, вразила як преамбула, в якій розповідається про погрози на ім’я головного редактора "Експресу" з боку людей Олійника, так і "амбула", особливо ось це місце: "далі буде". Бентежить лише одне: щось ніяк не можемо пригадати бодай одну критичну резонансну статтю в "Експресі" про Олійника. А все інше – виглядає просто супер, а отже чекаємо на продовження.

Але найболісніший удар Олійнику наніс сам президент, винісши йому догану за незадовільну роботу зі зверненнями громадян. І хоча Олійник отримав таку догану за компанію з іншими губернаторами, факт залишається фактом: чи не вперше президент публічно оцінив роботу Петра Оліника негативно!

Додайте сюди ще виступи Мандюка, Сеника та Рущишина на обласній конференції НСНУ - такі собі краплинки у водоспаді критики, яка впала на Олійника минулого тижня.

Реакція Олійника була неоднозначною. Вперше за всі роки перебування на посаді голови ОДА він продемонстрував не тільки своє традиційне вміння хамити (обізвав облраду холуями - чиє б гарчало, а чиє б і помовчало!), але й виявив здатність йти на поступки (чи компроміси?). Він також заявив, що  готовий розпустити "Нову Галичину" та створити єдину фракцію на базі міжфракційного об’єднання "Наша Україна" у облраді.

Проте неприємності для Олійника на цьому не завершилися. Вже у понеділок Ющенко видав указ, відповідно до якого, губернатори мають право їздити у відрядження тільки з його дозволу. Реально, мало хто собі уявляє який це шалений удар по Олійнику! Це – просто паніка. Мало того, що зайвий раз не покажешся у Києві на президентські очі, так тепер треба думати чим заповнити свій робочий час у Львові!

Що ж відбувається? Ми не схильні перебільшувати впливи львівських партійців та журналістів на Олійника. А отже, першопричини слід шукати у Києві. І чомусь нам здається, що Олійник почав все більше ізолюватись від Ющенка. Про те, що голова секретаріату президента Віктор Балога негативно ставиться до губернатора Львівщини, відомо всім.

Але Олійник за останні роки побив горшки із людьми, які зробили з нього політика і наблизили його до Ющенка. Зараз він пробує знову заручитися їхньою підтримкою і не оминає можливості у пресі "лизнути їм по самі гланди". Проте, чи схочуть вони йому допомогти цього разу? Адже часи змінилися.