Львівська міська організація НСНУ гнівно засудила заяву Донецької міської ради щодо надання російській мові статусу другої державної.

Про це йдеться у заяві ЛМО НСНУ, прийнятій 23 лютого і розповсюдженій прес-службою сьогодні.

Члени Львівської міської організації НСНУ висловили обурення такими діями і вважають їх спрямованими на «штучне розпалення ворожнечі між єдиним українським народом».

«Остання заява Донецької міської ради щодо впровадження російської мови як державної не що інше, як спроба вкотре розіграти карту, нібито неминучого, поділу України на Схід та Захід та відволікти мешканців донецького краю від справді насущних проблем регіону», - сказано у заяві.

«Гнівно засуджуємо провокаторів, котрі нагнітають з цього приводу ситуацію у суспільстві. В Україні не існує жодної загрози застосуванню та розвитку, в тому числі і російської мови. На сторожі цьому стоїть Конституція України, в котрій також сказано, що державною мовою в Україні є українська», - підкреслили члени львівського НСНУ.

Вони також висловили обурення щодо закидів проти ОУН-УПА: «Справедливий гнів викликають чергові закиди проти воїнів ОУН-УПА, наших батьків і дідів, котрі із зброєю в руках в нерівній боротьбі на два фронти захищали Україну від різних окупантів».

Натомість ЛМО НСНУ закликає усі відповідні державні та правоохоронні органи зупинити «подібного роду антиконституційні дії, спрямовані на розпалювання ворожнечі та сепаратизму в Україні».

Члени ЛМО НСНУ також звернулися до співвітчизників зі Сходу України із закликом: «Будьмо розумні та толерантні, не дамо різним політиканам, які керовані з поза меж України, посіяти зерно ненависті та розбрату. Усі ми українці, і всі ми любимо свою державу. Нехай часом у нас різні політичні уподобання, та не дозволимо нікому зазіхнути на вистраждану багатьма поколіннями спільну цінність - незалежну Українську державу».

Як повідомлялось, 21 лютого Донецька міська рада вчора виступила із зверненням, у якому депутати міськради вважають абсурдом називати російську мову мовою меншості і будуть добиватися надання їй статусу другої державної мови, що, на їх думку, належить їй по праву.

У зверненні зазначено, що «саме російський народ врятував світ від фашизму, зламавши йому хребет ціною великих жертв у Великій Вітчизняній війні», а територію Західної України називають оплотом гітлерівських посібників з ОУН - УПА.

Звернення адресовано Президенту України Віктору Ющенку, Прем'єр-міністру Віктору Януковичу та депутатам міськрад Західної України, у тому числі Львівської міськради.