Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні комісії з питань охорони здоров’я, материнства та соціального захисту Львівської обласної ради, передає прес-служба ЛОР.

Роботи з реконструкції Львівського обласного перинатального центру розпочалися в 2013 році в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства».

У зв'язку з цим з 7 жовтня 2013 року головним лікарем було оголошено початок простою для всіх медичних працівників центру і обумовлено про відсутність потреби перебування працівників на своїх робочих місцях до закінчення капітального ремонту. Однак, як повідомляє профспілка працівників охорони здоров’я, з перших днів роботи ведуться надзвичайно повільно, оскільки фірма «Аеробуд» не має достатніх потужностей для проведення реконструкції такого великого об'єкту. Ускладнює ситуацію і затримка проведення платежів. У 2014 році роботи значно уповільнилися. Весь цей час працівники відсторонені від виконання своїх безпосередніх службових обов'язків. Працівники просять обласну раду допомогти відновити фінансування та капітальний ремонт, а також вирішити питання працевлаштування на час ремонту працівників центру.

Окрім того, депутати розглянули і підтримали звернення асоціації кардіологів України щодо створення громадського руху «Медична спільнота – за цілісність та суверенітет України».

«Ми, медики, в силу своєї професії, чітко усвідомлюємо гуманітарні наслідки дезінтеграційних процесів у нашій країні, ризик яких, на жаль, наразі ще не минув. Найнебезпечнішим з них, безперечно, є можливість пролиття людської крові внаслідок відкритих протистоянь», – йдеться у зверненні.

Ініціатори створення громадського руху «Медична спільнота – за цілісність та суверенітет України» закликають всіх медичних працівників України консолідуватися на платформі недопущення розколу нашої Батьківщини.

Депутати вирішили приєднатися до такої ініціативи та розіслати відповідне звернення до медичних комісій інших обласних рад України.

Також депутати розглянули звернення Українського лікарського товариства щодо спроби рейдерського захоплення меморіального будинку – пам'ятки місцевого значення, в якому знаходиться Музей історії медицини Галичини імені видатного політичного та громадського діяча – професора Мар'яна Панчишина. Депутати висловили підтримку Українському лікарському товариству.