Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив головний лікар онкоцентру Ігор Ковальчук, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, тільки на хіміотерапевтичне лікування жінкам із Львівщини потрібно 250 мільйонів доларів.

Ковальчук розповів, що за кордоном завдяки відмінній мамографії пухлину виявляють у 45 % хворих і при цьому хворі не знають, що таке – купувати дорогий препарат.  «Мені шкода тих людей, які пропрацювали усе життя і не можуть собі дозволити у нас нормальне хіміотерапевтичне лікування», – додав він.

За словами завідувача відділу хіміотерапії Львівського онкоцентру Ярослава Шпарика, в онкоцентрі щороку оперують понад 500 жінок хворих на рак грудної залози. Він додав, що приблизно 25 % із них мають особливу форму раку грудної залози, яка вимагає застосування новітньої групи препаратів, які за кордоном надаються безкоштовно.

Шпарик зазначив, що впродовж року вартість лікування, а це 17-18 введень цього препарату, становить близько 800-900 тис. грн. На Львівщині, за його словами, таких жінок є понад 100. «Тільки на хіміотерапевтичне лікування (для цих жінок, хворих на особливу форму раку) потрібно 100 млн. грн. для нашого регіону. Цих коштів немає», – додав він.

Медик додав, що значною мірою залучаються позабюджетні кошти. За його словами, завдяки міжнародним програмам онкоцентр отримує значно більше медикаментів. «Щомісяця приблизно до 2 млн. грн. коштують ті медикаменти, які ми отримуємо безкоштовно за різними програмами», – додав Шпарик.

Як писав «Вголос», на Львівщині протягом 9-23 квітня відбудеться акція безкоштовного мамографічного обстеження з метою виявлення у жінок раку молочної залози на початкових стадіях.