Львівський обласний громадський виборчий штаб кандидата у Президенти України Віктора Януковича звернувся до голови Львівської ОДА Олександра Сендеги, міського голови Львова Любомира Буняка та начальника УМВСУ у Львівській області Олега Сала з приводу голодування львівських вчителів під стінами штабу.
Про це повідомила прес-служба штабу.
У зверненні, зокрема, сказано: „Львівський обласний громадський виборчий штаб кандидата у Президенти України Віктора Януковича звертає вашу увагу на те, що вимоги незначної кількості вчителів, які вже другий день пікетують приміщення обласного штабу кандидата у президенти Віктора Януковича і оголосили голодування, є безпідставними та протизаконними. Адже виконано усі вимоги страйкарів, висунуті ними два тижні тому під час зустрічі керівника обласного громадського виборчого штабу кандидата у Президенти України Віктора Януковича Олексія Радзієвського, представників Головного управління освіти та Державного казначейства у Львівській області та голови Львівської міської профспілки педагогічних працівників Всеукраїнського профспілкового вільного об'єднання солідарних трудівників Андрія Соколова. А саме: підписано Указ Президента України Леоніда Кучми про визнання заборгованостей перед освітянами державним боргом, і Кабінет Міністрів України приступив до його виконання. Тобто, жодної підстави організовувати акцію протесту сьогодні немає”.
Разом з тим штаб заявляє, що ця акція освітян є політичною і не має жодного економічного підґрунтя. „Очевидним є той факт, що наші політичні опоненти знову використовують освітян для того, щоб ще більше дестабілізувати ситуацію в області, створити умови, за яких їм вдасться втілити у життя свою мету - ще більше загострити соціально-політичну обстановку на Львівщині і викликати в суспільстві масові заворушення”,— переконані в штабі Януковича.
Натомість штаб вимагає від органів виконавчої влади, правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування вжити необхідні заходи для негайного виконання рішення Галицького районного суду м. Львова про заборону голодування та розбиття наметового містечка біля Будинку вчених.
Як повідомляло агентство, 7 жовтня 10 львівських вчителів, незважаючи на заборону суду, розбили намети під стінами Львівського обласного виборчого штабу Віктора Януковича і оголосили безстрокове голодування.
Вчителі вимагають від прем’єр-міністра зобов’язати виконавчі служби виконати рішення судів щодо виплати вчителям заборгованостей за ст. 57 закону про освіту.
Міський суд Галицького району Львова заборонив вчителям розбивати намети під стінами штабу, мотивуючи тим, що це буде заважити громадському спокою, а також перешкоджати виборчому процесу. З позовом до суду про заборону акції звернувся міський голова Львова Любомир Буняк.
До 10 голодуючих вчора приєднався ще один доброволець.
Голодування буде ланцюговим ― 10 вчителів голодуватимуть одночасно по три дні. До акції зголосилось 40 вчителів.
Загалом суди Львова прийняли рішень на користь вчителів на загальну суму 17 млн. грн., з яких 5 млн. грн. вже виплачено. Отож залишилися 12 млн. грн.