Львівський обласний комітет СПУ виступив за примирення ветеранів Великої Вітчизняної війни та воїнів ОУН-УПА.
Про це йдеться в заяві, прийнятій сьогодні на засіданні розширеного бюро ЛОК СПУ.
"Йдучи до 60-річчя Перемоги над фашизмом, підтримуючи ініціативу Президента України В.А. Ющенка про початок діалогу стосовно взаємопорозуміння між ветеранами Великої Вітчизняної війни 1941-45 рр. Та вояків ОУН-УПА, ми звертаємось до всіх політичних партій та громадських організацій Львівщини з пропозицією - допоможемо ветеранам в цій справі. Зробимо 2005 рік роком нової сторінки ветеранських стосунків, де б шанувалися та враховувалися обидві сторони, де не було б місця помсті, обвинуваченням, непорозумінню, відходу від правди.", ― зазначено в заяві.
Ми звертаємось до громадськості Львівщини, ЗМІ з проханням: заради майбутніх поколінь зробимо все для того, щоб фронтовики та вояки ОУН-УПА знайшли точки поєднання та прийняли таке рішення, яке б поставило всі крапки з цього приводу, щоб війна залишилася в їх душах, щоб вона не переносилася на покоління їхніх нащадків, онуків та правнуків.", ― йдеться в заяві.
Коментуючи прийняття даної заяви, перший секретар ЛОК СПУ Євген Таліпов відзначив, що "це не піар 2006 року, це осмислений хід".