Про це сказала заступник директора Львівського міського центру зайнятості Неля Возна під час круглого столу «Працевлаштування осіб з інвалідністю» сьогодні.

За словами Нелі Возної, на обліку в ЛМЦЗ перебувають 150 осіб з інвалідністю, з початку року з них було працевлаштовано тільки 16, двоє отримали тимчасову зайнятість, ще 20 пройшли профільне навчання у центрі.

Водночас, як розповіла Неля Возна, роботодавці Львова мають сьогодні 257 вакансій для неповносправних, але проблема полягає в тому, що більшість осіб з інвалідністю не відповідають кваліфікаційним вимогам.

Також проблемою у працевлаштуванні осіб з інвалідністю є те, що пропонована роботодавцями заробітна плата часто не може конкурувати із соціальними виплатами, тому люди не хочуть йти на роботу.

Осіб, які не відповідають кваліфікаційним вимогам, за словами Нелі Возної, скеровують на навчання, перш за все тих, хто отримав інвалідність вже після здобуття вищої освіти і просто не може виконувати свої попередні обов’язки.

Неля Возна розповіла, що ЛМЦЗ заключає з підприємцями договори на тимчасову зайнятість осіб з інвалідністю або залучає їх до громадських робіт, надає інформаційну підтримку.

«Також великою проблемою є те, що ми не маємо повної бази неповносправних осіб ,щоб надати їм допомогу у працевлаштуванні. Тому звертаємось до всіх громадських організацій поширювати інформацію про ЛМЦЗ та сприяти нам у створенні такої бази», – сказала Неля Возна.

Голова товариства «Зелений Хрест» Олександр Волошинський додав, що у їхньому товаристві на обліку перебувають 300 неповносправних, які шукають роботу, але це дуже мала частка від загальної інформації, тому що у Львові близько 40 тисяч осіб з інвалідністю.