Про це у коментарі Вголосу сказав сам нардеп.

Сьогодні на електронну скриньку Вголосу надійшло повідомлення нібито від Романа Ілика про його вихід із фракції Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина». В листі не було вказано ні імені відправника, ні теми.

«Ні, це не правда. Такої скриньки взагалі не існує. Це чергова провокація з боку влади. Ні скриньки такої у мене немає, ні заяви я не робив, ні не поширював», – зазначив Ілик.

Ось такий фейк був розісланий у ЗМІ:

«Друзі, соратники!
Хочу повідомити, в першу чергу виборців та однопартійців, про вихід з фракції Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» у Верховній Раді. Це, не просте рішення, було прийняте мною під тиском ситуації, яка складається навколо позиції голови Політичної ради ВО «Батьківщина» Арсенія Яценюка щодо участі опозиції у майбутніх президентських виборах.
Арсеній Яценюк заплутався. Оголошені ним заяви зі сцени Майдану про участь кількох кандидатів у президентській кампанії не відповідають позиції ВО «Батьківщина». З тих пір, як партія почала співпрацювати з А. Яценюком, партійці втратили вплив на прийняття партійних рішень. Вони приймаються кулуарно і часто одноосібно. Заяви А. Яценюка про єдиного кандидата готувалась у такий же спосіб.

Єдиний кандидат від опозиції потрібен уже зараз. Опозиція це єдина команда. Як можна говорити про «єдину команду» без єдиного кандидата? Інша ж дія руйнує єдність опозиції. Та роз'єднати людей не вдасться. Ні Арсенію Яценюку, ні нікому іншому.

На найближчій сесії Верховної Ради України офіційно заявлю свою позицію. Хочу, щоб протест був почутий: це не розкольницька позиція, а спроба привернути громадськість до проблеми у наших рядах. Вольова жінка, харизматичний політик, Юлія Тимошенко, як незмінний  лідер політичного життя України нині у в’язниці. А ті, хто її туди посадив дискредитують партію. Великою помилкою є підтримувати цю команду. Не припиняю членство у партії адже вірю: ми звільнимо Юлію Тимошенко і вона очолить нову «Батьківщину».