Голова комісії Андрій Яворський під час виступу зазначив, що це звіт про руїну, а не комунальне підприємство, від якого кожного дня залежать мешканці Львова.

«На початку діяльності комісії ми зіштовхнулись зі шаленим спротивом зі сторони водоканалу, нас пробували не пустити на підприємство. Виявилось, дійсно не все гаразд і є що приховувати», – повідомив депутат.

Він заявив, що водоканал має величезні понаднормові втрати води – більше 50%,  це понад 50 млн. втрачених кубометрів води. Відтак, в рік підприємство втрачає більше 200 млн. грн.

«Це фактично невичерпні ресурси на ремонти каналізацій, очисних споруд, на зниження тарифів», – зазначив Яворський.

Він нагадав, що Держфінінспекція виявила на підприємстві зловживання на понад 7 млн. грн.

Серед грубих поршень «Львівводоканалу» порушення процедур закупівель, махінації з документами,  а саме з дозволами на понаднормові скиди, порушення Закону України  «Про колективні договори і угоди», відтак, працівники не отримували належного рівня заробітної плати, відсутність дозволу на спецводокористування та договору на право користування понад 95 га земельних ділянок, де розміщені водозабори.

Андрій Яворський, також, звернув увагу на хаотичну кадрову політику. За його словами ключові працівники підприємства не мають профільної освіти.

У переліку зафіксованих комісією поршень, також, відсутність адекватного обліку води  на всіх етапах, занедбані очисні споруди.

«В першу чергу потрібно поставити на керівні посади в водоканалі «справжніх» спеціалістів, котрі мають вищу спеціалізовану освіту в галузі водопостачання та водовідведення. Однозначно необхідна прозорість в роботі, тому що буде тяжче робити махінації з тендерними закупівлями. Необхідно терміново, вже і негайно організувати облік водопостачання та водовідведення, котрий дасть можливість зрозуміти де є втрати і зекономити кошти. Необхідно обов’язково взятись за стратегію підприємства, це має бути програма, щоб знати куди ми рухаємось, скільки коштів треба, щоб водоканал почав працювати так, як нормальне підприємство», – повідомив у коментарі Вголосу Андрій Яворський.