Основні причини отруєнь:
 
- Вживання отруйних грибів.

- Неправильне приготування умовно їстивних грибів.
- Вживання старих або зіпсованих їстивних грибів.
- Вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Застереження

- Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.
- Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.

Не збирайте гриби, якщо :

- Не впевнені, що знаєте їх - якими б апетитними вони не здавалися.
- вони ростуть поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційнонебезпечних зонах.
- вони пластинчаті, оскільки отруйні гриби маскуються під них.

«При отруєнні грибами необхідно обов’язково звернутися по медичну допомогу. Навіть при легкому випадку необхідно надати медичну допомогу. Перед приїздом «Швидкої», потрібно дати хворому випити 3-4 склянки солоної води. Якщо не було блювання, стимулювати йому блювання, щоб токсини не встигли всмоктатися. Також потрібно дати проносні засоби, якщо немає проносу. Якщо немає солоної води, можна промивати шлунок блідо-рожевим розчином марганцівки», - наголошують фахівці-інфекціоністи.

Запам'ятайте

- Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках,- вони не завжди відповідають дійсності.
- Не куштуйте сирі гриби на смак
- Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку
- Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору інакше в них утворюється трупна отрута.
- При обробці кип'ятіть гриби 7-10 хвилин у воді після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.

Первинні ознаки отруєння:

Нудота, блювота, біль у животі, пронос – з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів. Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Перша допомога:

- Викличте «Швидку медичну допомогу».
- Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки;
- натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати рвоту;
- прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок).
- Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс: покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

Забороняється:

вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику;
займатися будь-якими іншими видами самолікування.