Метою законопроекту є зміна механізму управління та способів фінансування послуг лікаря. Новий механізм передбачає принцип «гроші ходять за пацієнтом». Це пояснюється тим, що фінансування лікарень та зарплата лікарів залежатиме від кількості пацієнтів та контрактів, які пацієнти укладатимуть із лікарями напряму, а також внесення цих угод в єдиний реєстр пацієнтів. Це дозволить підрахувати їх кількість і розробити тарифи щодо надання послуг. Перед центральною владою поставлено завдання затвердити протоколи лікування пацієнтів, а перед місцевою – забезпечити виконання цих протоколів у лікарнях, а також закупити необхідні медикаменти та обладнання.

У статті 49 Конституції України («Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування») держава обіцяє безкоштовну медичну допомогу.

Уляна Супрун зазначає, що українці сплачують податки, але не бачать ефекту, адже мають додатково оплачувати послуги лікарів і витратні матеріали й ліки.

З метою підтримки ухвалення медичної реформи, біля ЛОДА  о 10 годині ранку, зібралися львів'яни, щоб почати змінювати медицину в Україні. Держава має запровадити медичне страхування, щоб кошти з податків населення йшли у фонд державного страхування, а вже звідти до лікарень і лікарів. Таким чином можна уникнути корупційних схем.

 

«Вголос»